Niedrogi SSD - test Kingston UV400 480 GB

Niedrogi SSD - test Kingston UV400 480 GB

Po żmudnych testach czas na konkluzje. Popyt na nośniki SSD jest na tyle duży, że producenci nie bardzo chcą obniżać ceny swoich produktów.Ceny nośników są jakie są ale każda osoba składająca komputer wyposaża swoją jednostkę w tej klasy pamięć. Niektórzy nie liczą się z kosztami dlatego też kupują najwydajniejsze konstrukcje często wydając na nie krocie. Zdecydowana większość osób jest zmuszona na wszelkiego rodzaju kompromisy. Dzisiejszy artykuł przedstawia kompromisowe rozwiązanie dla osób potrzebujących dużej pojemności na dane a zarazem szybszej od dysków talezowych. Zakup produktów wyposażonych kości TLC jest najtańszym rozwiązaniem jeśli decydujemy się na zakup SSD. Nadal warto pamiętać, że najtańszy dysk półprzewodnikowy będzie szybszy od tradycyjnego HDD, taka ich natura.

Kingston UV400 480 GB to konstrukcja, która zapoczątkowała swój byt niecałe półtora roku temu. Jeśli weźmiemy pod uwagę rozwój technologii to nie musiał on prezentować przyzwoitego poziomu. Tak się jednak nie stało. W testach rzeczywistych bardzo często był w top 3 dysków opartych na kościach TLC, nierzadko bił on nośniki MLC. Sporadycznie udawało mu się zbliżyć do najwydajniejszych w zestawieniu. Zdecydowanym atutem jest wielozadaniowość, wypadł w nich bardzo dobrze. Ten argument pokazuje, że jest to dobry wybór dla osób wszechstronnych, wykorzystujących komputer do wielu rzeczy jednocześnie. W testach syntetycznych Kingston UV400 wypadł blado. Wyniki nie należą do wysokich, bardzo często większość stawki była od niego po prostu lepsza. Zdecydowaną wadą były operacje odczytu próbki 4K. We wszystkich programach nie poradził sobie z tym zadaniem najlepiej.

W testach rzeczywistych bardzo często był w top 3 dysków opartych na kościach TLC, nierzadko bił on nośniki MLC.

Koszt zakupu dysku wynosi 619 zł. Jest to chyba najtańszy dysk oferujący taką pojemność. Niestety jego zakup rok temu uszczupliłby portfel o 100 zł mniej co udowadnia, że podwyżki nośników dotknęły także tych najtańszych. W tej cenie wydajność jest wysoce satysfakcjonująca. Jest to wydajny egzemplarz od Kingstona. Jego użytkowanie sprawiło mi wiele przyjemności, testy nie dłużyły się jak to czasem bywało.  W tej cenie ciężko będzie znaleźć coś bardziej wydajnego. Możliwe, że zwiększenie budżetu pozwoli na zakup wydajniejszego produktu. Kingston jest już od czasu premiery półtora roku, nie słychać o nim żadnych problemów. Bez wątpienia jego zakup jest opłacalny i będzie świetnym wyborem jako główny dysk PC-ta oraz podczas modernizacji laptopa, gdzie pojemność ma większe znaczenie niż wydajność.. UV400 480 GB oceniam na 4 gwiazdki oraz dodaje wyróżnienie “opłacalny”.

Kingston UV400 480 GB

 Cena, wydajność w wielozadaniowości, ogólna wydajność rzeczywista

 Testy syntetyczne, w szczególności odczyt próbki 4kB

Cena (na dzień 20.09.2017) : około 620 zł

Gwarancja: 3 lata

Ten produkt zakupisz w: 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Niedrogi SSD - test Kingston UV400 480 GB

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł