Oni chcą za to tylko 50 zł?! SMX Breezy 92 mm to strzał w dziesiątkę!

Oni chcą za to tylko 50 zł?! SMX Breezy 92 mm to strzał w dziesiątkę!

SMX Breezy 92 mm - testujemy budżetowe chłodzenie procesora 

Nie zawsze - a właściwie rzadko - kupujemy drogie chłodzenie procesora, bo też do procesorów z zablokowanym mnożnikiem czy AMD APU wcale takowego nie potrzebujemy. Zmiana głośnego, boxowego coolera jak najbardziej jest jednak wskazana, tym bardziej w małych komputerach - w formacie mITX. W większości przypadków zależy nam bardziej na lepszej kulturze pracy, a nie zdecydowanie niższych temperaturach, które schodzą na nieco dalszy plan i wcale się nie dziwimy - energooszczędne procesory i tak zbytnio się nie nagrzewają. Wiadomo, tutaj będziemy poszukiwać mniejszych, a zarazem tańszych układów chłodzenia. Takim modelem jest dziś testowany SMX Breezy 92 mm, czyli niewielki radiator z wentylatorem 92 mm. Co najważniejsze - zakupimy go za niecałe 50 zł. Sam radiator wykorzystuje trzy niklowane ciepłowody z bezpośrednim kontaktem z CPU, wentylator 92 mm z łożyskiem hydraulicznym oraz sterowaniem prędkością obrotową sygnałem PWM. TDP dla chłodzonego procesora określono na 150 W. Jak zatem sprawdzi się w teście i czy ostatecznie warto się na ten zestaw zdecydować?

Silver Monkey X Breezy to budżetowy cooler CPU, który jest alternatywą dla głośnych i mało wydajnych boxowych układów chłodzenia.

 

 Test SilentiumPC Fera 5 i Fera 5 Dual Fan

Specyfikacja SMX Breezy 92 mm:

Model

SMX Breezy 92 mm 

Wymiary radiatora (długość x szerokość × wysokość) 123 x 100 x 40 mm 
Waga coolera bd
Materiał radiator - 45 aluminiowe finy, 3 x rurki cieplne  o śr. 6 mm
Długość węży nd
Model zastosowanego wentylatora 1 x 92 mm PWM, łożysko HDB 
Rozpiętość obrotów wentylatorów (nominalna) od 500 do 1800 obr./min,
Kontrola obrotów wentylatora PWM
TDP (W) 150 W
Dołączona pasta termoprzewodząca tak w tubce, SMX przewodność cieplna 10,5 W/m-K
Sterowanie RGB przez płytę główną nie
Kompatybilny z podstawkami
  • Intel: LGA 1700 / LGA 1200 / 115x 
  • AMD: AM4, przyszła kompatybilność z AM5

SMX Breezy to niewielki układ chłodzenia, idealny do procesorów z zablokowanym mnożnikiem oraz małych obudów komputerowych. Jest to konstrukcja jednowieżowa, składająca się z trzech niklowanych rurek cieplnych o średnicy 6 mm z bezpośrednim kontaktem z odpromiennikiem IHS procesora. Chłodzenie to klasa budżetowa, jednakowoż bardzo atrakcyjnie wyceniona. W Breezy znajdziemy wentylator w rozmiarze 92 mm sterowany sygnałem PWM i wytrzymałym łożyskiem HDB (hydraulicznym).  

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oni chcą za to tylko 50 zł?! SMX Breezy 92 mm to strzał w dziesiątkę!

 0