PREMIERA! Test karty graficznej MSI GTX 1050Ti 4G OC

PREMIERA! Test karty graficznej MSI GTX 1050Ti 4G OC

Testy wydajności zostały przeprowadzone przy procesorze podkręconym do 4,5 GHz, by możliwie zminimalizować negatywny wpływ centralnej jednostki obliczeniowej na wyniki. Pamięci zostały ustawione na najwyższy dostępny profil XMP.

Wykorzystany system operacyjny to oryginalny Windows 10 64-bit ze wszystkimi aktualizacjami dostępnymi na dzień 23.10.2016, a sterownik graficzny - ForceWare 375.63 WHQL. Do pomiaru liczby klatek posłużył program Fraps w wersji 3.5.99. Wyniki przedstawione na wykresach są średnią arytmetyczną rezultatów uzyskanych w trzech odrębnych przebiegach. Zastosowana rozdzielczość renderowania to 1920x1080 px. Ustawienia szczegółowości grafiki widnieją na wykresach i zostały dobrane tak, by uzyskać względny komfort rozgrywki, a nie za wszelką cenę wydusić maksymalne detale. Próby testowe są uruchamiane po kilkunastominutowej rozgrywce, by wskazać wartości faktyczne, a nie szczytowe osiągane przed wystąpieniem ewentualnego throttlingu.

Wyniki użyte do porównań pochodzą z testów archiwalnych. Wyjątkiem jest Palit GTX 950 StormX Dual, który został przetestowany raz jeszcze z aktualnym sterownikiem ForceWare 375.63 WHQL. W praktyce tylko w Wiedźminie 3 udało się zanotować poprawę rezultatów przekraczającą potencjalny błąd pomiarowy. Przyrost uzyskany dzięki aktualnemu sterownikowi to ok. 3,2%. Na wykresach pojawiła się też nowa pozycja, Gainward GTX 960 OC - bliski referentowi model z lekkim fabrycznym overclockingiem.

Ważne: Serwis ITHardware testuje karty graficzne przy ustawieniach fabrycznych, jak również po O/C do maksymalnych stabilnych zegarów GPU oraz VRAM. Pisząc o ustawieniach fabrycznych, mam na myśli wartości, z jakimi karta opuściła fabrykę, a nie zegary modelu referencyjnego ustawione na autorskiej konstrukcji!

Platforma testowa

Intel Core i5-6600K
Gigabyte Z170 Gaming K3
2x Kingston DDR4 4GB 2400 MHz Savage CL12
A-Data SP550 120 GB
LC-Power GP4 650 W
LC-Power Gaming 978BG
LC-Power LC-CC-120-X3

 

Platformę testową dostarczył:

Piotr Urbaniak
Piotr Urbaniak Redaktor, programista

Student informatyki, niekoronowany król ITHardware.pl ;)

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...