Realme 8 5G - test nowego taniego smartfona 5G. Udany następca realme 7 5G?

Realme 8 5G - test nowego taniego smartfona 5G. Udany następca realme 7 5G?

Realme 8 5G - Podsumowanie

Podsumowując, realme 8 5G to całkiem ciekawa propozycja dla osób, które szukają taniego smartfona, ale jednocześnie chciałyby zyskać dostęp do sieci 5G. Oczywiście, w tej półce cenowej trzeba liczyć się z pewnymi kompromisami, mniejszymi bądź większymi i samodzielnie odpowiedzieć na pytanie, czy akurat te kwestie są dla nas ważne. W przypadku realme 8 5G największe cięcia dotknęły możliwości fotograficznych, bo zamiast typowego w ostatnim czasie poczwórnego zestawu obiektywów na tylnym panelu mamy potrójny (zabrakło obiektywu szerokokątnego) oraz akumulatora. Przy tym ostatnim nie tyle jednak pojemności, która wciąż wynosi imponujące 5000 mAh, co szybkiego ładowania, bo musimy pogodzić się z zejściem na 18 W, co dwukrotnie wydłuża czas ładowania akumulatora w porównaniu do 30 W Dart Charge z realme 7 5G czy realme 8. 

W tej półce cenowej trzeba liczyć się z pewnymi kompromisami, mniejszymi bądź większymi i samodzielnie odpowiedzieć na pytanie, czy akurat te kwestie są dla nas ważne.

Realme 8 5G - test nowego taniego smartfona 5G. Udany następca relame 7 5G?

Z drugiej jednak strony to wciąż atrakcyjne wizualnie i bardzo sprawnie działające urządzenie, które podczas codziennego użytkowania nie daje nam odczuć, że mamy do czynienia z budżetowcem. System działa sprawnie, aplikacje uruchamiają się szybko, a zastosowana nakładka interfejsu użytkownika (oparta o Android 11) jest lekka i intuicyjna w obsłudze, jednocześnie dostarczając wiele możliwości personalizacji. Dzięki temu korzystanie z urządzenia jest komfortowe, nawet jeśli wybieramy mocniej obciążające aktywności, jak granie czy streaming, a wsparcie dla sieci 5G okazuje się tu nieocenione (na plus również obecność NFC do płatności zbliżeniowych). Złego słowa nie można powiedzieć również o panelu, bo choć nie jest to AMOLED, to zastosowany IPS zapewnia świetne kąty widzenia, kontrast i kolory, a do tego może się pochwalić odświeżaniem na poziomie 90 Hz. W cenie 999 PLN za 4/128 GB (co więcej, sieć Plus ma tu wolną rękę i może ponownie zaskoczyć promocją, zaoferować tę wersję w jeszcze niższej cenie) i 1099 PLN za 6/128 GB trudno oczekiwać więcej. 

realme 8 5G

 dobry ekran IPS, wydajność, wsparcie dla 5G, NFC i gniazdo 3,5 mm jack, atrakcyjna stylistyka, szybki i precyzyjny czytnik linii papilarnych w przycisku zasilania, lekka i intuicyjna nakładka z możliwością szerokiej personalizacji, bateria 5000 mAh, ale ...

… ładowanie tylko 18 W, przeciętne możliwości fotograficzne i brak obiektywu szerokokątnego, nagrywanie wideo tylko 1080p (i to w 30 kl./s), głośnik multimedialny, obudowa uwielbia zbierać odciski palców, downgrade w stosunku do poprzednika

Cena (na dzień publikacji): 999 zł

Gwarancja: 24 miesiące

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Realme 8 5G - test nowego taniego smartfona 5G. Udany następca realme 7 5G?

 0