Recenzja gry Spider-Man na PS4 – nie bój się pająków!

Recenzja gry Spider-Man na PS4 – nie bój się pająków!

Podsumowanie

Poza walką z przestępczością zorganizowaną Spider-Man staje też naprzeciwko kilku swoich słynnych arcywrogów. O dziwo jednak nie poświęcono im aż tak dużo miejsca. Przyglądając się tej sprawie z daleka można nawet zauważyć, że od pewnego momentu gra przyspiesza zamykanie wątków – tak jakby konieczność wypuszczenia jej na sklepowe półki spadła na twórców dość niespodziewanie. Jest to właściwie jedyna wadą jaką jestem w stanie wytknąć tej produkcji. Spider-Man może nie ma też najlepszego systemu walki i mógłby mieć więcej fabularyzowanych side-questów... ale zostawmy sobie te narzekania na część drugą – bo ta musi się pojawić. Miasto, system zabawy, silnik gry i fantastyczna kreacja świata stworzyły fundament pod unikalne uniwersum. Człowiek Pająk od Insomniac games jest inny od tego z filmów czy komiksów, ale zrobiony z takim samym polotem. Nie mogę się doczekać, by ujrzeć kontynuację wątków zawartych w tej grze. Z przyjemnością spędziłem w niej też o wiele więcej czasu niż tego wymagała. Zrobić tytuł nastawiony na akcję, przy którym tak przyjemnie spędza się wolne chwile i można się tak wyluzować to wielka sztuka.

Miasto, system zabawy, silnik gry i fantastyczna kreacja świata stworzyły fundament pod unikalne uniwersum. Człowiek Pająk od Insomniac games jest inny od tego z filmów czy komiksów, ale zrobiony z takim samym polotem.

Recenzja gry Spider-Man – nie bój się pająków!

Na koniec, kolejny raz podkreślę, że wysoka ocena Spider-Mana to zasługa połączenia świetnej, pozytywnej postaci i systemu jej ruchów. Tu nie chodzi o samo poruszanie się po mieście, czy też walkę pełną pajęczych mocy i gadżetów. To także jakiś nieuchwytny sposób w jaki developerzy dostosowali system gry do tego co jest wygodne dla gracza. Jeżeli graliście kiedyś w Assassin's Creed to doskonale wiecie jak to jest kierować postacią, która nagle wspina się nie tam gdzie ma, spada kiedy ma wskoczyć, wskakuje kiedy ma spaść itd. Spider-Man jest absolutnie wolny od tych problemów, a przecież ma o wiele więcej umiejętności i rusza się o wiele szybciej! Kiedy zdałem sobie sprawę, że przez dwadzieścia godzin ani razu nie wykonałem ruchu, którego nie chciałem, rzucając dokładnie tymi przedmiotami, które były najbardziej przydatne, uświadomiłem sobie, że programiści odstawili w kodzie jakieś czary. I właśnie tytuły, które potrafią takie rzeczy należy ogrywać – gdyby nie one branża stałaby w miejscu. Spider-Man stawia poprzeczkę konkurencji bardzo wysoko.

 

Spider-Man (PS4)

Recenzja gry Spider-Man – nie bój się pająków!

 

Recenzja gry Spider-Man – nie bój się pająków!  Wybitne wykorzystanie postaci Spider-Mana i jego umiejętności, świetnie zaprojektowany Manhattan, wyraziste postaci, humor, granie sprawia czystą radość

Recenzja gry Spider-Man – nie bój się pająków!  Nierówna budowa aktów/fragmentów fabuły, chciałoby się więcej zadań pobocznych

Cena (na dzień 11.09.2018): 259,90 zł - PS4

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja gry Spider-Man na PS4 – nie bój się pająków!

 0