Recenzja MSI Vigor GK30 Combo. Czy warto postawić na zestaw?

Recenzja MSI Vigor GK30 Combo. Czy warto postawić na zestaw?

Podsumowanie

W ostatecznym rozrachunku zestaw oferowany przez MSI okazuje się być propozycją, którą z czystym sumieniem możemy polecić, w szczególności graczom, którzy nie chcą wydawać na mysz i klawiaturę drugie tyle, co na kartę graficzną, ale szukają poważnych peryferiów za rozsądne pieniądze. Oba akcesoria powinny spełnić wymagania większości graczy w zakresie funkcjonalności, ergonomii czy jakości wykonania. Na plus zaliczyć trzeba także obecność podświetlenia RGB ze wsparciem dla Mystic Light, choć warto nadmienić, że w przypadku klawiatury Vigor GK30 klawisze nie posiadają indywidualnej iluminacji. Cieszy jednak spora liczba skrótów klawiszowych, które sprawiają, że możemy zapomnieć o korzystaniu z aplikacji. Same hybrydowe przełączniki, czyli w gruncie rzeczy membranowa konstrukcja imitująca mechaniczną, wypadają na plus, choć z oczywistych względów jest to swoisty kompromis pomiędzy technologiami. Na pochwałę zasługuje także zabezpieczenie sprzętu przed zachlapaniem cieczą, co zdarza się dość często, kiedy zaspokajamy pragnienie w trakcie rozgrywki.

MSI okazuje się być propozycją, którą z czystym sumieniem możemy polecić, w szczególności graczom, którzy szukają poważnych peryferiów za rozsądne pieniądze.

Recenzja MSI Vigor GK30 Combo. Czy warto postawić na zestaw?

Myszka Clutch GM11 pochwalić może się zaś precyzyjnym sensorem ze średniej półki, do którego trudno mieć jakieś istotne zastrzeżenia (może poza lekkim smoothigiem). Do tego wyposażona została w świetne ślizgacze i jedne z najszybszych przycisków, z jakimi mieliśmy do czynienia. Jeśli mielibyśmy się czegoś czepiać w zestawie MSI, to wskazalibyśmy na gumową osłonkę kabli (oplot jest trwalszy, a najlepiej wypadają przewody typu sznurowadła), bardzo podstawowe w zakresie funkcjonalności oprogramowanie czy brak wsparcia dla makr. Mimo wszystko, zestaw MSI Vigor GK30 Combo w cenie 279 zł wypada naprawdę korzystnie, dlatego zdecydowaliśmy się przyznać mu wysoką ocenę, a także odznaczenie opłacalności.  

MSI Vigor GK30 Combo

 Jakość wykonania (klawiatura  i mysz), stonowana stylistyka (klawiatura  i mysz), podświetlenie RGB, świetne ślizgacze w myszce, precyzyjny sensor w myszce, szybkie przyciski w myszce, ergonomiczny kształt myszki, zabezpieczenie przez zachlapaniem klawiatury, sztywność konstrukcji klawiatury, hybrydowe przełączniki klawiatury, dobra cena 

 Brak indywidualnego podświetlenia klawiszy w klawiaturze, ubogie w funkcjonalności oprogramowanie, lekki smoothig w myszce, kabel w gumowej osłonce (klawiatura  i mysz), brak wsparcia dla makr (klawiatura  i mysz)

Cena (na dzień publikacji): 279 zł

Gwarancja: 24 miesiące

Produkt kupisz w sklepie 

 

Sprzęt do testów dostarczył:

inter-tech

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja MSI Vigor GK30 Combo. Czy warto postawić na zestaw?

 0