Recenzja słuchawek Genesis Argon 500 - w prostocie siła

Recenzja słuchawek Genesis Argon 500 - w prostocie siła

Recenzja słuchawek Genesis Argon 500 - Podsumowanie

Argon 500 to bardzo ciekawy produkt w ofercie Genesisa. Polski producent dostarczył nam niedrogi gamingowy headset podstawowego poziomu, który pomimo braku wodotrysków i bajerów pokroju podświetlenia RGB, dedykowanej aplikacji itp., potrafi zaskoczyć swoim brzmieniem. To zamiast typowego w tym segmencie mocno basowego grania okazuje się przyjemnie muzykalne i choć w tej cenie kupić można lepsze typowo muzyczne słuchawki, tak już modele dla graczy, które wypadają tak dobrze w tym elemencie, niekoniecznie. W samych grach sytuacja wygląda nieco gorzej, choć o ile nie jesteśmy nastawieni na rywalizację po sieci i granie głównie w shootery, to mimo wszystko nie powinniśmy narzekać, szczególnie mając cały czas z tyłu głowy, ile zapłaciliśmy za Argon 500 oraz jak bardzo uniwersalny jest to sprzęt, ponieważ sprawdza się nie tylko z PC, ale i konsolami czy telefonami.

Polski producent dostarczył nam niedrogi gamingowy headset podstawowego poziomu, który pomimo braku wodotrysków i bajerów potrafi bardzo pozytywnie zaskoczyć swoim brzmieniem.

Recenzja słuchawek Genesis Argon 500 - w prostocie siła

Pochwalić trzeba także bardzo solidne wykonanie i trwałą konstrukcję z metalowym pałąkiem. Ergonomia i komfort użytkowania to kolejne walory tego headsetu, a materiałowe pady bardzo przypadły nam do gustu. W odróżnieniu od pilota zintegrowanego z kablem (ten swoją drogą jest bardzo dobry), który ani nie prezentuje się najlepiej, ani nie jest zbyt praktyczny w użytkowaniu. Mimo wszystko, jak na 129 zł wyjątkowo mało tu kompromisów i wpadek, a te nieliczne nie rzutują za bardzo na końcową ocenę tego sprzętu. Argon 500 to bardzo uczciwy produkt, który nie próbuje chować swoich wad zbędnymi bajerami typu wymienne panele boczne, podświetlenie RGB czy oprogramowanie z licznymi efektami. Z tego też powodu słuchawki zasługują na wysoką notę i jeśli celujecie w zakup do 150 zł, to warto umieścić je na swojej liście zainteresowań (o ile nie nastawiacie się głównie na sieciowe shootery, gdzie kluczową rolę odgrywa pozycjonowanie dźwięku).

Genesis Argon 500

 solidne wykonanie, zrównoważone przyjemne i muzyczne brzmienie, składana konstrukcja i odpinany mikrofon, uniwersalność (PC, smartfony, konsole), ergonomia i komfort użytkowania, materiałowe pady, cena

 mało wygodny kontroler na kablu, pozycjonowanie drzwięku nieco kuleje

Cena (na dzień publikacji) : ok. 129 zł
Gwarancja: 24 miesięcy

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja słuchawek Genesis Argon 500 - w prostocie siła

 0