Recenzja słuchawek Genesis Argon 500 - w prostocie siła

Recenzja słuchawek Genesis Argon 500 - w prostocie siła

W ostatnim czasie producenci gamingowych headsetów koncentrują się głównie na modelach USB z wbudowaną kartą dźwiękową i wsparciem dla dźwięku przestrzennego. Tym razem Genesis dostarczył nam jednak do testów słuchawki Argon 500, czyli dość podstawowy model stereo, który za sprawą tradycyjnego złącza minijack (3,5 mm) oraz odczepianego mikrofonu ma bardzo uniwersalny charakter. Oznacza to, że sprzęt można bez problemu podłączyć zarówno do PC, które stanowić mają dla niego naturalne środowisko, ale także konsol czy urządzeń mobilnych pokroju smartfonów. To jednak nie wszystko, co ten headset ma do zaoferowania, ponieważ polski producent chwali się także trwałą składaną konstrukcją, która ułatwia jego przenoszenie, dużymi przetwornikami gwarantującymi wysoką jakość dźwięku, mikrofonem z funkcją redukcji szumu czy wykonaniem z dobrej jakości materiałów.

Argon 500 to dość podstawowy model słuchawek stereo, który za sprawą tradycyjnego złącza minijack oraz odczepianego mikrofonu ma bardzo uniwersalny charakter.

Recenzja słuchawek Genesis Argon 500 - w prostocie siła

Specyfikacja Genesis Argon 500

  • Pasmo przenoszenia: 20-22000 Hz
  • Dynami głośników: 109 dB
  • Średnica głośnika: 53 mm
  • Impedancja głośników: 32 Ohm
  • Typ słuchawek: wokółuszne
  • Mikrofon: Tak
  • Regulacja głośności: Tak
  • Długość kabla: około 240 cm (wraz z przejściówką)
  • Złącze: 3,5 mm stereo minijack lub 2 x 3,5 mm stereo minijack

Zanim przejdziemy do szczegółowego omawiania słuchawek Argon 500, warto najpierw wspomnieć, że te obecnie kupić można za 129 zł, co jest raczej niską kwotą jak na gamingowy headset, nawet podstawowego poziomu. Warto o tym pamiętać, ponieważ każdy produkt oceniamy głównie przez pryzmat ceny i naiwnością jest oczekiwanie jakości premium od budżetowych modeli, choć te w pewnych aspektach potrafią zaskakiwać, dorównując droższym konstrukcjom. Tak czy inaczej, cena nie bierze się znikąd i trzeba liczyć się z pewnymi kompromisami. Dobry budżetowy zestaw słuchawkowy to taki, który będzie miał ich możliwie najmniej, a po drodze unikać będzie także łatwych wpadek, które rzutować mogą na jego ocenę. Liczymy na to, że właśnie takim headsetem okaże się Argon 500, którego cena jest naprawdę atrakcyjna, więc potencjalne grono odbiorców wydaje się naprawdę duże. Tym bardziej, że większość graczy nie uznaje się za audiofilów i szuka po prostu dobrych słuchawek, które uwolnią ich od koszmarnego dźwięku z głośników wbudowanych w monitor, oferując przyjemne doznania w czasie grania czy okazjonalnego słuchania muzyki i oglądania filmów. Czy takim produktem okażą się Argon 500? Przekonajmy się.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja słuchawek Genesis Argon 500 - w prostocie siła

 0