Recenzja XPG Primer - czyli myszki dla graczy od firmy ADATA

Recenzja XPG Primer - czyli myszki dla graczy od firmy ADATA

Podsumowanie

Adata XPG Primer budzi mieszane uczucia, z jednej strony zaoferować nam może solidne wykonanie, ładne podświetlenie, przyzwoicie działające przyciski główne oraz dobrą kalibrację sensora i górnopółkowe specyfikacje. Z drugiej strony jednak zarzucić jej można nieprzemyślany design, który wprost odbija się na słabej ergonomii i złym balansie wagi, co bezpośrednio przekłada się na problemy z kontrolowaniem myszki. Oczywiście nie można zapomnieć też o przewodzie, który jest przeciwieństwem tego, co deklaruje producent na opakowaniu, zacinającym się scrollu czy słabych ślizgaczach. Niestety wszelkie te problemy bezpośrednio odbijają się także w grach, zwłaszcza tych dynamicznych jak Counter Strike: Global Offensive, Valorant, Call of Duty Modern Warfare itd. gdzie kontrola nad gryzoniem jest szczególnie ważna. Dlatego z przykrością muszę stwierdzić, że pomimo naprawdę dobrego zaprezentowania się w testach syntetycznych, XPG Primer słabo wypadła na tle ogólnym i nieco zawiodła moje oczekiwania, ponieważ zapowiadała się całkiem obiecująco.

 

Marka XPG musi pokonać jeszcze daleką drogę, zanim zabłyśnie na rynku myszek dla graczy.

 

XPG Primer

Reasumując, marka XPG w całej tej pogoni za specyfikacją, jak najlepszą kalibracją czy jakością wykonania obudowy gryzonia zapomniała o tym, co w myszkach najważniejsze. Mowa oczywiście o odpowiednim dopasowaniu kształtu oraz jak najdokładniejszym wyważeniu, których w tej konstrukcji niestety zabrakło. Dochodzą do tego także inne drobne niedociągnięcia jak blokujący się scroll, zdecydowanie za małe ślizgacze, które słabo spełniają swoją funkcję czy ogólny feeling XPG Primer. Moim zdaniem odczuwalny jest też brak dedykowanego oprogramowania, które bardzo by się przydało, chociażby po to, by kontrolować i modyfikować efekty podświetlenia, ustalić własne wartości DPI itd. Dlatego marka XPG musi pokonać jeszcze daleką drogę, zanim zabłyśnie na rynku myszek dla graczy - od nas trzy gwiazdki na zachętę, ale bez rekomendacji, ponieważ w kwocie około 200 zł znajdziemy wiele lepszych propozycji.

ADATA XPG Primer

ocena 3/5

 

yes Solidna konstrukcja, zastosowanie tworzywa PBT, wzorowo skalibrowany sensor, estetyczne podświetlenie RGB, górnopółkowy sensor, wzorowa praca przycisków głównych.

no Ciężki i sztywny kabel, przeciętne ślizgacze, spory pre-travel przycisków bocznych, słaba ergonomia, zły rozkład masy, zacinający się scroll, brak oprogramowania, bleeding światła przy podstawie, teksturowane boki niespełniające swojej funkcji, nie można ustalić własnych wartości DPI

Cena (na dzień publikacji): 160 zł

Gwarancja: 24 miesiące

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja XPG Primer - czyli myszki dla graczy od firmy ADATA

 0