Myszka jak marzenie i do tego bezprzewodowa! Recenzja SPC Gear LIX Plus Wireless

Myszka jak marzenie i do tego bezprzewodowa! Recenzja SPC Gear LIX Plus Wireless

SPC Gear LIX Plus Wireless - Testy

W testach syntetycznych na szczęście obyło się bez nieprzyjemnych niespodzianek i szczerze mówiąc, nie jest to żadnym zaskoczeniem. Serce SPC Gear LIX Plus Wireless stanowi sensor PixArt PAW3370, który w momencie publikacji tego testu jest jednym z najlepszych, dostępnych na rynku optyków. Jego maksymalna, natywna czułość to 19 000 DPI, zaś prędkość z jaką sensor jest w stanie zarejestrować ruch to 400 IPS czyli 10,16 m/s. Aczkolwiek jak widać na załączonej poniżej grafice z programu Enotus Mouse Test, w przypadku SPC Gear LIX Plus Wireless najwyższą wartością, jaką udało mi się zarejestrować było  5,79 m/s (~227 IPS). Czujnik nie miał problemu z utrzymaniem częstotliwości próbkowania na poziomie 1000 Hz. Równie dobrze prezentuje się pod kątem precyzyjności. Zgodnie z pomiarem posiada on niewielki problem z wygładzaniem, jednakże jak na mysz bezprzewodową 17% to niska wartość.

W praktyce nie powinniśmy go nawet zauważyć. Kolejnym spośród serii testów był prosty test na minimalny LOD myszy, wykonany za pomocą płyt CD. Dla przypomnienia dodam, że jedna płyta kompaktowa odpowiada swoją grubością około 1.2 mm. Wartość tę zaokrąglamy do 1 mm dzięki czemu możemy oszacować przy jak dużym oddaleniu od podłoża czujnik optyczny przestanie rejestrować jakikolwiek ruch (im więcej płyt ułożonych na sobie tym gorzej). Otrzymany wynik okazał się potwierdzić, to co podaje producent. Już przy jednej płycie (nie zapominając o odznaczeniu opcji 1 mm w sterowniku) sensor nie reagował na ruch, dlatego jego faktyczny Lift Off Distance wynosi dokładnie tyle ile na papierze, czyli 1 mm.

SPC Gear LIX Plus Wireless

Ostatnim z testów syntetycznych był paint test, przez który SPC Gear LIX Plus Wireless przebrnął bezbłędnie. Jittering zarówno o wysokiej, jak i niskiej częstotliwości, tu nie występuje, angle snapping także nie powinien być naszym zmartwieniem, gdyż jego występowanie jest marginalne. Podczas rozgrywki w dynamicznych tytułach FPS takich jak Call of Duty czy Valorant nie zauważyłem także występowania zjawiska akceleracji pozytywnej oraz negatywnej. Natomiast śmiało mogę przyznać, że na SPC Gear LIX Plus Wireless gra się przyjemnie. Mysz trzyma się pewnie, a kursor porusza się bez zauważalnego opóźnienia, ponadto ma on znacznie miększy feeling niż chociażby PixArt PMW3360 o zdecydowanie surowszym i ostrzejszym działaniu typowym dla starszych sensorów optycznych.

SPC Gear LIX Plus Wireless

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Myszka jak marzenie i do tego bezprzewodowa! Recenzja SPC Gear LIX Plus Wireless

 0