SPC Gear LIX Plus Wireless - Jakość wykonania
Jak można by się spodziewać po bezprzewodowej wersji rozchwytywanego przez graczy SPC Gear LIX Plus w kwestii wykonania obyło się bez nieprzyjemnych niespodzianek. Mysz, pomimo niskiej wagi jest solidnie wykonana z gładkiego, matowego tworzywa sztucznego. Oczywiście producent nie zrezygnował z perforacji in nadal mamy tu do czynienia ze wzorem honeycomb, który oprócz intrygującego wyglądu oferuje praktycznie identyczną wytrzymałość strukturalną jak przy braku jakikolwiek otworków. Zmianom uległy natomiast przyciski boczne oraz przycisk DPI.
W przeciwieństwie do pierwszych partii LIX Plus, którego przyciski były lakierowane i miały tendencję do ocierania się o obudowę, skrzypienia oraz blokowania się, te zastosowane w LIX Plus Wireless są w pełni odlane z zabarwionego na czerwono plastiku. Co w efekcie eliminuje wyżej wymienione problemy, a także po prostu wygląda lepiej, gdyż zamiast "żarówiastej" czerwieni otrzymujemy połyskliwe przyciski o równej, gładkiej powierzchni i odcieniu głębokiej czerwieni. Tym razem SPC Gear naprawdę się postarało. Widać, że firma skupiła się na wyeliminowaniu niemalże wszystkich niedoskonałych detali, które były utrapieniem dla premierowego modelu przewodowego LIX Plus.
Odnoszę wrażenie, że poza przyciskami funkcyjnymi sporym zmianom uległa także sama podstawa. Oprócz oczywistej różnicy, jaką jest pojawienie się wnęki na radiowy adapter oraz włącznika zasilania zmieniła się także grubość spodu. Niegdyś stanowił on najsłabszy i najdelikatniejszy elementy myszki, gdyż pod naciskiem bardzo łatwo się odginał oraz lekko skrzypiał. Obecnie nawet starając się celowo maltretować SPC Gear LIX Plus Wireless nie będziemy w stanie usłyszeć żadnego skrzypienia, ani nie zauważymy jak całość lub konkretna część pracuje. Również ślizgacze uległy pewnym poprawkom, gdyż są one nieco grubsze i mają lepsze parametry ślizgu. Natomiast wnętrze pozostało bez większych zmian… no, może nie licząc obecności niewielkiego ogniwa zasilającego myszkę.
SPC Gear LIX Plus Wireless tak samo jak GEM Plus wykorzystuje sensor PixArt PMW3370, który jest obecnie jednym z najpopularniejszych i najlepszych optyków na rynku. Przyciski główne to zyskujące na popularności Kailh GM 8.0 o szacunkowej żywotności 80 milionów kliknięć. Obecnie zastosowany enkoder scrolla jest niezwykle przyjemny w swoim działaniu, ale o tym opowiem nieco później. Istotnym problemem, który należałoby poruszyć, jest brak jakichkolwiek zmian w samym położeniu kółka przewijania. Nadal jest ono głęboko osadzone, przez co potencjał dobrego enkodera jest spychany na bok przez niekoniecznie przyjemne wrażenia z używania schowanego między łopatkami LPM i PPM wałka scrollowania.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Myszka jak marzenie i do tego bezprzewodowa! Recenzja SPC Gear LIX Plus Wireless