Myszka jak marzenie i do tego bezprzewodowa! Recenzja SPC Gear LIX Plus Wireless

Myszka jak marzenie i do tego bezprzewodowa! Recenzja SPC Gear LIX Plus Wireless

SPC Gear LIX Plus Wireless - Sterownik i podświetlenie

Jak przystało na gamingową myszkę, LIX Plus Wireless otrzymał własny sterownik. Nie jest on co prawda najpiękniejszym oprogramowaniem, jakie widziałem, ale ma swój własny styl i wygląda nieporównywalnie lepiej niż premierowe oprogramowanie dla przewodowych LIX oraz LIX Plus. Ponadto wszystkie opcje są czytelne, chociaż brakuje im opisów, przez co niezaznajomieni użytkownicy mogą mieć problem ze zrozumieniem, czym jest przykładowo LOD, ripple control czy double-click speed. Niestety nie doszukałem się również możliwości zmiany języka aplikacji z angielskiego na język polski. Z drugiej strony SPC Gear nie zapomniało o najważniejszym, czyli umieszczeniu wskaźnika stanu naładowania ogniwa zasilającego, który znajduje się w prawym górnym rogu.

SPC Gear LIX Plus Wireless

Wszystkie dostępne opcje modyfikacji myszki podzielono na cztery różne kategorie. Pierwszą z nich jest key settings, jak sama nazwa wskazuje, możemy dzięki niej zbindować funkcje dla wszystkich sześciu klawiszy. Dodatkowo mamy też szybki dostęp do przełączania się między profilami konfiguracji i zmiany debounce time. Producent nie zapomniał również o zaimplementowaniu opcji przywracania fabrycznych funkcji przycisków oraz eksportowania i importowania ustawień. Kolejną spośród dostępnych zakładek stanowi de facto główna karta ustawień zawierająca opcje zmiany czułości SPC Gear LIX Plus Wireless w zakresie od 50 do 19 000 DPI.

Oprócz tego możemy zdefiniować wartość LOD dla sensora (domyślnie są to 2 mm), zmienić częstotliwość odświeżania, włączyć angle snapping czy ripple control (czego jednak osobiście nie zalecam). Nie zabrakło również opcji kontrolowania parametrów myszki, to znaczy prędkości kursora, szybkości przewijania oraz opóźnień w rejestrowaniu podwójnego kliknięcia. Na koniec pozostał już tylko jeden ciekawy smaczek, a jest nim możliwość dostosowania podświetlenia rolki przewijania. Mowa tu o zmianie efektów iluminacji, szybkości animacji i jasności (podświetlenie scrolla pełni funkcję “diody informacyjnej”, informującej o stanie baterii czy obecnym trybie DPI).

SPC Gear LIX Plus Wireless

Oczywiście nie mogło zabraknąć też zakładki dedykowanej nagrywaniu i zapisywaniu własnych makr. Ostatnią zaś jest zakładka lightning, która jak sama nazwa wskazuje skupia się na podświetleniu SPC Gear LIX Plus Wireless. Efektów iluminacji jest stosunkowo niewiele, łącznie do dyspozycji otrzymujemy 7 trybów (włącznie z całkowicie wyłączonym podświetleniem). Natomiast są one całkiem ładne, a na pewno nie tak kiczowate jak część tych, które były dostępne dla przewodowej wersji LIX Plus. Oprócz zmiany efektów, podobnie jak w przypadku ustawień iluminacji scrolla, możemy dostosować jasność, zmienić prędkość animacji oraz zmienić kolory. Istnieje jeszcze jedna ukryta poza kartami opcja, która pojawia się w wyskakującym okienku, po kliknięciu symbol trzech kropek w układzie trójkąta, znajdujących się w prawym górnym rogu tuż obok przycisku zminimalizowania i zamknięcia aplikacji. A jest nią aktualizacja firmware urządzenia.

SPC Gear LIX Plus Wireless

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Myszka jak marzenie i do tego bezprzewodowa! Recenzja SPC Gear LIX Plus Wireless

 0