Szczegółowy Test Genesis Xenon 800 - Umarł król, niech żyje król
Ostatnimi czasy firma Genesis zaskakuje nas bardzo pozytywnie, wprowadzając coraz to lepsze, konkurencyjne cenowo sprzęty dla graczy takie jak myszki czy obudowy. Producent znany głównie z konstrukcji budżetowych w bieżącym roku postanowił również sięgnąć po rynek produktów średnio i górnopółkowych, jednak czy słusznie? - Moim zdaniem tak, o czym przekonacie się, czytając dalszą część recenzji dosyć nietuzinkowej ultralekkiej myszki dla graczy Genesis Xenon 800, która wprowadza spory powiew świeżości i do tej pory niespotykane rozwiązania wśród produktów dostępnych na polskim rynku z tej kategorii. Mowa tu oczywiście o zastosowaniu modularności i systemu obciążników, który pozwala na spory stopień zmiany parametrów takich jak waga myszki i balans konstrukcji w zakresie do 20 gramów. Z drugiej strony jeśli spojrzeć na rynek zagraniczny, łatwo dostrzeżemy, że jest to gryzoń bazujący bezpośrednio na budowie kickstarterowego projektu, który odniósł ogromny sukces, czyli bezprzewodowej myszy Pwnage Ultra Custom. Jak sprawdza się w praktyce? - na to pytanie postaram się udzielić szczegółowej wypowiedzi w dalszej części tej recenzji.
W cenie około 229 złotych Genesis Xenon 800 zapowiada się naprawdę obiecująco i moim zdaniem ma szansę zmieść z pozycji lidera swojego największego polskiego konkurenta firmę SPC Gear i ich gryzonie z serii Lix
Test Glorious PC Gaming Race Model D. 68-gramowy mistrz średniej półki?
Zanim jednak przejdziemy do specyfikacji, warto nieco opisać Genesis Xenon 800. To konstrukcja asymetryczna o wadze zaledwie 58 gramów, czyli 1 gram mniej niż Lix i Lix Plus, pozwalająca na manipulację jej wagą w zakresie aż do 78 gramów. Daje to spore pole do manewru w kwestii wyważenia (przesuwanie środka ciężkości). Ponadto Przy zachowaniu tak niskiej masy otrzymujemy także elementy modularne takie jak wymienne pokrywy czy nasadki przycisku DPI oraz świetne specyfikacje, ponieważ na pokładzie Xenon 800 znajduje się topowy sensor PixArt PMW3389, a przyciski główne skrywają w sobie przełączniki Omron o żywotności 20 milionów kliknięć. Tak więc w cenie około 229 złotych myszka ta zapowiada się naprawdę obiecująco i moim zdaniem ma szansę zmieść z pozycji lidera swojego największego polskiego konkurenta firmę SPC Gear i ich gryzonie z serii Lix. Nie przedłużając, przejdźmy do parametrów Genesis Xenon 800.
Specyfikacja Genesis Xenon 800:
- Sensor: Optyczny PMW3389
- DPI: 16000
- Przełączniki: Omron (20M, LPM + PPM), Huano Green (5M, Scroll), Huano White (3M, Przyciski Boczne), Kailh Silent Blue (5M, DPI)
- Enkoder rolki: F-Switch z brązowym rdzeniem
- Przyciski: 6
- Przewód: 1,8 m (typu “paracord”)
- Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
- Wymiary: 120 × 66 × 43 mm
- Waga: 58 - 78 g
- Obciążniki: 12 ciężarków, możliwość regulacji wagi i balansu w zakresie do 20 g
- Dedykowany sterownik: Posiada
- LOD: 1 - 3 mm
- Podświetlenie: RGB
Pokaż / Dodaj komentarze do: Szczegółowy Test Genesis Xenon 800 - Umarł król, niech żyje król