Budowa oraz kultura pracy ASUSTOR AS3204T V2:
Obudowa jest praktycznie taka sama jak w ostatnio testowanym modelu, czyli mieści w środku aż cztery dyski twarde 3,5". Przednia ścianka jest wykonana z solidnego plastiku nieco imitującego szczotkowane aluminium i jak widać na zdjęciu w ciekawy sposób odbija światło, więc nawet Panie nie powinny mieć nic przeciwko postawieniu tego sprzętu w salonie. Bo jak już wspominaliśmy, ten może zostać naszym domowym centrum rozrywki - po podłączeniu myszki oraz klawiatury, a także TV poprzez złącze HDMI, ASUSTOR AS3204T V2 może pracować samodzielnie jak zwykły komputer i nie potrzeba wtedy dongla Miracast ani innych pośredniczących urządzeń, jak np. smartfon. Z tyłu obudowy producent umieścił dwa złącza USB 3.0, dwa złącza Ethernet oraz wyjście HDMI (w wersji 1.4b). Podobnie jak u poprzednika - AS3204T, dyski montuje się na stelażu w środku obudowy, więc każde dołożenie lub zmiana dysku oznacza konieczność rozkręcania całej obudowy. Stelaż na dyski nie ma też gum, które mogłyby tłumić drgania, więc dyski podczas pracy i w momencie wybudzania są czasem wyraźnie słyszalne. Pod koszykiem przewidzianym na dyski jest oczywiście płyta główna urządzenia - na uznanie zasługuje sporych rozmiarów radiator, jest to jednak konieczne, bo zamontowany w obudowie wentylator chłodzi praktycznie tylko dyski i nie bierze udziału w poprawieniu warunków pracy procesora (a ten pod dużym obciążeniem potrafi osiąga ok. 70 stopni). Wentylator 120 mm, który znajduje się w obudowie, nigdy nie kręci się z szybkością wyższą niż 700-800 obr./min i nie zakłóca w żaden sposób kultury pracy - o wiele bardziej słyszalnym elementem są tutaj dyski.
Najważniejsze fakty dotyczące oprogramowania ASUSTOR AS3204T V2:
- Nakładka systemowa: ADM 3.2.4 (aktualnie), możliwość aktualizacji online
- Obsługiwane systemy operacyjne: Windows XP i wyższe, Mac OS X 10.6 i wyższe, Unix, Linux oraz BSD
- Języki: kilkanaście języków, w tym także polski
- Obsługiwane oficjalnie przeglądarki internetowe: Internet Explorer 11, Edge, Firefox, Chrome, Safari
- Obsługiwane protokoły sieciowe: CIFS / SMB, SMB 2.0 / 3.0, AFP, NFS, FTP (także Unicode), TFTP, WebDAV, Rsync, SSH, SFTP, iSCSI/IP-SAN, HTTP, HTTPS, Proxy, SNMP, Syslog
- System plików dla dysków wewnętrznych: EXT4
- System plików dla dysków zewnętrznych: FAT32, NTFS, EXT3, EXT4, exFAT, HFS+ (Apple)
- Bezpieczeństwo danych: szyfrowanie AES-256 bit, Firewall, antywirus Avast, połączenie HTTPS, FTP SSL/TLS, SSH, SFTP, Rsync z SSH (dla monitoringu wizyjnego)
- Możliwość instalacji klientów BitTorrent takich jak uTorrent
Tyle najważniejszych faktów, po bardzo wyczerpującą specyfikację odsyłam na stronę producenta.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ASUSTOR AS3204T V2 - zaawansowany multimedialny kombajn NAS