Test ASUSTOR AS3204T V2 - zaawansowany multimedialny kombajn NAS

Test ASUSTOR AS3204T V2 - zaawansowany multimedialny kombajn NAS

Podsumowanie i ocena

ASUSTOR AS3204T V2 to zaawansowany multimedialny kombajn, godny następca testowanego przez nas 1,5 roku temu AS3204T, choć zmiany w nowej wersji są delikatne i ograniczają się głównie do dodatkowego interfejsu LAN. Przydatność tego dodatkowego LAN-u w warunkach domowych może być dyskusyjna, ale już w małych firmach może okazać się koniecznością. Jest to bardzo solidny sprzęt dla kogoś, kto chce mieć w domu solidne centrum multimedialne lub małej firmy poszukującej solidnego serwera sieciowego do plików i zasobów typu serwer PHP. AS3204T V2 może też obsłużyć do 16 kamer monitoringu wizyjnego, w pakiecie jest licencja na cztery, a więcej trzeba dokupić. Istotnym argumentem przemawiającym za tym produktem jest także sprzętowe szyfrowanie danych, które jest szczególnie istotne, szczególnie z perspektywy firm, w dobie przepisów RODO, gdyż te wymuszają, by archiwizowane dany były szyfrowane.

ASUSTOR AS3204T V2 to zaawansowany multimedialny kombajn, godny następca testowanego przez nas 1,5 roku temu AS3204T.

Jeśli chodzi o multimedia, to nie ma się co rozpisywać — prezentowane urządzenie jest w stanie bez problemu odtwarzać materiały 4K, 1080p w 60 klatkach na sekundę, a także transkodować "w locie" materiał 4K dla słabszych smartfonów o niższej rozdzielczości ekranu, umożliwiając przeglądanie biblioteki multimediów także z nich, nawet przy słabym sygnale Wi-Fi. Jeśli ktoś nie ma SmartTV, z pewnością doceni także dodatki jak Netflix, Spotify i wiele innych, które stworzą w domu prawdziwe centrum rozrywki. Cena jest dość wysoka, ale jest to urządzenie kompletne i tylko najbardziej wymagający użytkownicy powinni zainteresować się czymś lepszym (np. mającym możliwość rozszerzenia pamięci RAM do 4 lub 8 GB). W zdecydowanej większości środowisk sieciowych ASUSTOR AS3204T V2 będzie wystarczająco dobrym wyborem. Przyznajemy cztery i pół gwiazdki na pięć możliwych, a także odznaczenia "Jakość" oraz "Rekomendacja".

 

ASUSTOR AS3204T V2

 

​  Jakość wykonania, aż 3 porty USB 3.0, wydajność jako urządzenie sieciowe, wysoka kultura pracy (mimo wysokiej temperatury CPU), olbrzymie możliwości multimedialne (HDMI, obsługa PLEX, Netflix, Spotify i wielu innych), wydajność przy odtwarzaniu filmów 4K oraz 1080p60, dobre oprogramowanie i w całości spolszczone, synchronizacja z popularnymi chmurami (Dropbox, Google Drive, OneDrive), bardzo dużo aplikacji dodatkowych i częste aktualizacje nakładki ADM, sprzętowe szyfrowanie, dwa LAN-y, cztery miejsca na dyski, licencja na cztery kamery monitoringu

 Dyski mogłyby mieć gumowe podkładki, lepiej tłumiące drgania, brak możliwości rozbudowy pamięci RAM.

Cena (na dzień publikacji): około 2200 zł (bez dysków)

Gwarancja: 36 miesięcy

Sprzęt do testów dostarczył:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ASUSTOR AS3204T V2 - zaawansowany multimedialny kombajn NAS

 0