Testy rzeczywiste - przesyłanie plików
Sieć Windows (CIFS) - dyski wewnętrzne (2 x WD Red 2 TB w RAID 1)
Zapis z komputera do AS3204T V2 był nieznacznie szybszy niż odczyt do komputera, ponieważ pamięć RAM w komputerze pracuje znacznie szybciej niż ta w AS3204T V2. Przy małych plikach powtarza się sytuacja znana z niemalże wszystkich poprzednio testowanych przez nas dysków sieciowych, ograniczeniem staje się procesor obsługujący proces SMB odpowiadający za transfer plików w sieci Windows. Przy dużych plikach zaletą staje się standard Gigabit Ethernet i transfer dużych plików przebiega błyskawicznie.
Sieć Windows (CIFS) - dysk zewnętrzny (1 x Seagate Barracuda 7200.14 2 TB 7200 RPM w obudowie USB 3.0 Inter-Tech Argus USB 3.0)
Wydajność portów USB 3.0 jest poprawna.
Testy syntetyczne
ATTO Disk Benchmark 4.00.0f2
|
|
Wyniki testów wydajności w ATTO niejako potwierdzają nasze wcześniejsze obserwacje, zapis do urządzenia jest nieco szybszy niż odczyt z niego (z powodu szybszej pamięci RAM w komputerze).
Intel NAS Performance Toolkit (NASPT)
a) Bez szyfrowania udziału
W teście syntetycznym Intela wyniki są poprawne, choć trzeba uczciwie przyznać, że nie aż tak dobre jak w przypadku niektórych urządzeń Synology, wyposażonych w podobne komponenty i te same dyski, które mieliśmy okazję testować.
b) Z włączonym szyfrowaniem udziału (AES)
W przypadku włączonego szyfrowania wydajność znacząco spada (nawet o 40%), pomimo że procesor urządzenia obsługuje sprzętowe szyfrowanie AES-NI. Jak widać, nawet hardware’owe szyfrowanie nie gwarantuje pełnej prędkości i ma swoje ograniczenia. Czas uruchamiania (do momentu pełnej gotowości do pracy) wynosił około 40 sekund i raczej jest to typowy wynik dla serwera sieciowego.
Pobór energii elektrycznej
Największy pobór energii zmierzony podczas mocnej pracy urządzenia wynosił nieco więcej niż twierdzi producent, choć nie wiadomo, jakie dyski producent stosował, określając te parametry. Pozostałe wartości mniej więcej się zgadzają, choć w przypadku uśpienia różnica w stosunku do deklaracji producenta wynosi niemalże 100%. Są to jednak tak niskie wartości, że nie należy się tym w ogóle przejmować.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ASUSTOR AS3204T V2 - zaawansowany multimedialny kombajn NAS