Test ASUSTOR AS3204T V2 - zaawansowany multimedialny kombajn NAS

Test ASUSTOR AS3204T V2 - zaawansowany multimedialny kombajn NAS

ASUSTOR AS3204T V2 - Oprogramowanie po podłączeniu do zewnętrznego ekranu poprzez HDMI

ASUSTOR AS3204T V2, podobnie zresztą jak poprzednik, ma złącze HDMI (w wersji 1.4b). Daje to wiele możliwości, można na przykład używać go jako centrum multimedialnego w domu obok TV albo jako rejestratora do monitoringu z funkcją podglądu (w tym wypadku do 16 kamer). Jeśli zdecydujemy się korzystać z urządzenia w tym pierwszym scenariuszu, to dostępne są takie przeglądarki internetowe jak Firefox czy Chrome/Chromium, więc można wygodnie przeglądać internet na dużym ekranie telewizyjnym, siedząc na wygodnej kanapie w salonie. Nakładka graficzna ASUSTOR wygląda atrakcyjnie, a jej obsługa jest wręcz intuicyjna. Oprócz przeglądarek znajdziemy tutaj wiele pluginów do serwisów takich jak Spotify czy Netflix. Część nie ma oczywiście dedykowanych aplikacji i jest uruchamiana w przeglądarce. Ma to sporo zalet, bo nikt nie musi dbać o uaktualnienia, a to właśnie ich brak skutecznie wykończył już wiele urządzeń multimedialnych podłączanych do TV. Część aplikacji to jednak natywne linuxowe wersje (np. Spotify). Zdecydowaliśmy się także na filmowe przedstawienie nakładki i jej funkcji w różnych scenariuszach, przechwytując obraz grabberem HDMI AverMedia Live Gamer Extreme.

  • Menu, działanie aplikacji oraz przeglądarek internetowych

  • Wydajność odtwarzania filmu 1080p w 60 klatkach w YouTube z poziomu przeglądarki internetowej, która jak widać jest wysoce zadowalająca - nie widać większej liczby upuszczonych klatek.

Oprogramowanie dla systemu Windows, przeglądarkowe oraz urządzeń działających na Androidzie, a także jego kongiruracja wygląda w tym przypadku identycznie jak w testowanym przez nas ostatnio modelu ASUSTOR AS1004T V2, dlatego zamiast się powtarzać w omawianiu tych elementów, odsyłamy do tego artykułu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ASUSTOR AS3204T V2 - zaawansowany multimedialny kombajn NAS

 0