Test California Access Shark - czy rekin podoła w starciu z innymi, budżetowymi drapieżnikami?

Test California Access Shark - czy rekin podoła w starciu z innymi, budżetowymi drapieżnikami?

Test California Access Shark - czy rekin podoła w starciu z innymi, budżetowymi drapieżnikami?

California Access to marka z ponadczasowym rodowodem - powstała w latach 80 XX wieku w Stanach Zjednoczonych, założona przez Polaka, Lucjana Daniela Wencela. Jej nazwa odwołuje się do jednego z amerykańskich stanów, ale w rzeczywistości jest to polska firma. California Access zajmowała się początkowo produkcją akcesoriów komputerowych, jednak po kilku latach rozszerzyła swój asortyment o sprzęt PC. Obecnie prawa do marki posiada poznański Komputronik, czyli jeden z liderów w polskiej branży handlu e-commerce. Czy jednak długoletnie doświadczenie rynkowe przekłada się na jakość?

Za atrakcyjną ceną kryją się także nieuniknione cięcia budżetowe. Aczkolwiek jeśli dokona się ich z głową, to nic nie stoi na drodze do sukcesu dla niskobudżetowej konstrukcji.

url Test California Access Puma - czy polska gamingowa myszka podoła konkurencji?

Na podstawie swoich poprzednich doświadczeń z oferowanymi produktami tego kultowego brandu, mogę powiedzieć, że miał on swoje wzloty i upadki, ale patrząc przez pryzmat cen obecnych sprzętów, które oferuje, są to atrakcyjne pozycje. Zapewne przyciągną do siebie niejednego budżetowego gracza, dla którego każda zaoszczędzona złotówka ma znaczenie. Z drugiej strony za atrakcyjną ceną kryją się także nieuniknione cięcia budżetowe. Aczkolwiek jeśli dokona się ich z głową, to nic nie stoi na drodze do sukcesu dla niskobudżetowej konstrukcji. Świetnym przykładem może być tu myszka dla graczy California Access Marbled, którą na obecnie trwającej promocji dostaniecie za śmieszną kwotę 19,90 zł - czyli sarkastycznie można by rzec "w cenie jednego kebaba na mieście", a w cenie regularnej za 79 złotych. Dziś skupimy się jednak na zupełnie innym sprzęcie, a będzie to klawiatura California Access Shark, czyli 104-klawiszowy mechanik za jedyne 159 złotych. Czy tak tania konstrukcja ma sens bytu? I czy poradzi sobie w użytkowaniu codziennym? Przekonajmy się!

Specyfikacja California Access Shark:

  • Typ klawiatury: mechaniczna
  • Przełączniki: Jixian Red, o żywotności 50 mln kliknięć
  • Całkowity skok klawisza: 4+/-0,5 mm
  • Typ komunikacji: przewodowy USB
  • Klawisze multimedialne: Tak
  • Dodatkowe funkcje i akcesoria: podświetlenie True RGB, pełen anti-ghosting, podkładka pod nadgarstki, keycap puller
  • Wymiary: 150 × 440 × 38 mm
  • Przewód: 1.8 m, w materiałowym oplocie
  • Waga: 1000 g
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test California Access Shark - czy rekin podoła w starciu z innymi, budżetowymi drapieżnikami?

 0