Montaż podzespołów
Chieftec BX-10B-OP to konstrukcja mATX i nie oszukujmy się nie ma tutaj tyle miejsca co w be quiet! Dark Base Pro 901. Mimo to proces montażu przebiega całkiem sprawnie. Zacznę o tego, że zasilacz jest montowany w niestandardowym miejscu, czyli przy panelu frontowym i tylko wentylatorem do środka, a kratką wentylacyjną do góry. Do tego mamy dodatkowy kabel zasilania. Na koniec montażu warto nieco więcej uwagi poświęcić okablowaniu, niestety nie mamy zbyt wiele miejsca na ich prowadzenie więc należy to robić z rozwagą, a najlepiej to po prostu dobrze zaplanować. Radzę też wybierać PSU z modularnym okablowaniem, ale to już powinno być oczywistością.
Mimo niewielkich gabarytów montaż zestawu nie sprawiał problemów. Podłączenie wentylatora tylnego oraz układu chłodzenia lub blokopompki jest po prostu łatwe. Miejsca na prowadzenie kabli jak już wspomniałem jest niewiele, a wypustek do spinania kabli jeszcze mniej, więc żeby zamknąć prawy bok, trzeba się jednak nieco nagimnastykować. Nie jest to żadna jednak nowość w przypadku tak niewielkich konstrukcji.
Wentylacja obudowy komputera do gier - jak to zrobić skutecznie
Aranżacja kabli z tyłu obudowy oraz mocowanie HDD/SSD
Z tyłu obudowy znajdziemy dwa kanały do prowadzenia kabli z boku i na górze. Nośnik danych 3,5" montowany jest na tulejkach gumowych na spodzie obudowy, natomiast 2,5'' nośniki SSD zamontujemy na stalowej osłonie PSU (2 szt.) za PSU oraz czwarty na spodzie, zamiast HDD. Łącznie możemy zainstalować do 4 x 2,5'' lub 2 x 3,5" + 2 x 2,5".
Aranżacja okablowania w obudowie PC - poradnik i test
Efekt końcowy
Mimo małych gabarytów i niewielkiej cenie obudowy komputer złożony w Chieftec BX-10B-OP bardzo dobrze się prezentuje, a przy tym nie zajmuje wiele miejsca.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Chieftec UNI BX-10B - niewielka obudowa za 250 zł