Test Genesis Irid 513 - stylowa i tania obudowa dla graczy

Test Genesis Irid 513 - stylowa i tania obudowa dla graczy

Podsumowanie i ocena końcowa Genesis Irid 513

Genesis Irid 513 to tak naprawdę mniejsza wersja Irid 515, czyli stylowa i tania obudowa. Genesis po raz kolejny pokazuje, że potrafi zaoferować nam nie tylko konstrukcję midi tower, ale i micro tower, a sprawdzając ich portfolio widać, że dobre pomysły im się nie kończą. Proponują nam obudowę, która jest tania i ma stonowany, acz atrakcyjny wygląd. Cała zasługa leży oczywiście po stronie przedniego panelu z aluminiowej siatki mesh, szczotkowanego aluminium na bokach, podświetlanego logo producenta oraz szkła hartowanego. Do tego mamy wiele sprawdzonych rozwiązań z oferowanych do tej pory obudów, takich jak dobre zarządzanie przewodami, wyciszany kosz na HDD czy mocowanie panelu szkła hartowanego. Irid 513 to warta uwagi obudowa, dla której ciężko szukać konkurencji. W testach pokazuje się z dobrej strony pod kątem głośności pracy, same wentylatory generują 38,1 dBA, co jest jak najbardziej akceptowalną wartością, a z obciążonymi komponentami zanotowałem 41,2 dBA, czyli nadal w granicach komfortu. Naturalnie temperatury w mniejszej obudowie zwykle są wyższe niż w konstrukcjach większych. W tym przypadku nie bez znaczenia jest położenie frontowego wentylatora, który według mnie, powinien być niżej umiejscowiony seryjnie, tak by owiewać GPU i zapewnić niższe temperatury układu. Do tego wymagane do zasilania podświetlanego logo producenta złącze Molex, zmieniłbym na SATA. Uwzględniając cenę produktu, o której za chwilę wspomnę, jakość jest adekwatna do wydanych pieniędzy. 

Genesis Irid 513 to ciekawa i tania obudowa dla graczy. Mimo kilku niedociągnięć, konstrukcja zachwyca wyglądem, a najbardziej usatysfakcjonowane będą osoby, lubiące stonowane konstrukcje oraz przewiewny front.

Test obudowy Genesis Irid 513

 Test obudów Genesis Irid 505 i Irid 505 ARGB

Genesis Irid 513 to przemyślana i przyzwoitej jakości obudowa. Mimo drobniutkich mankamentów, konstrukcja może się podobać. Jest stonowana, a jednocześnie front dodaje smaczku wyższej klasy. W polskich sklepach, za Genesis Irid 513, przyjdzie nam zapłacić ok. 230 zł i wydaje się, że cena jest zasadna do tego co owa budowa nam oferuje. Materiały są niezłej jakości, zaś same zainstalowane fabrycznie wentylatory są wystarczające do mniej wymagających komponentów, jak na przykład Core i5 lub Ryzen 5 i GeForce RTX 2060. Do tego możemy całkiem nieźle rozbudować seryjny system chłodzenia. Finalnie, Irid 513 otrzymuje 4 gwiazdki i dostaje od nas wyróżnienie design oraz opłacalność. To ciekawa i tania obudowa dla graczy z wyróżniającą się stylistyką i bez "ledów", aczkolwiek i takie wersje są dostępne.

 

Genesis Irid 513

 

Wyróżniający się design, aluminiowy panel, funkcjonalność, panel z hartowanego szkła, 5 miejsc na wentylatory, dwa 120 mm wentylatory w zestawie, kompatybilność z radiatorami chłodzenia cieczą do 280 mm, ochrona przed kurzem, wentylowane i odkręcane zaślepki kart rozszerzeń, wyciszane HDD, gumowe przepusty na przewody, cena, duża liczba złącz na panelu przednim. 

Minusy Złącze Molex do zasilania logo.

Cena sugerowana (na dzień publikacji): 229 zł

Gwarancja: 24 miesięcy

 

 

Sprzęt do testów dostarczył:

SilentiumPC

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Genesis Irid 513 - stylowa i tania obudowa dla graczy

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł