Montaż podzespołów - Genesis Irid 513
Montaż podzespołów w Genesis Irid 513 przebiega przyjemnie. Ilość miejsca, jak na niewielkich rozmiarów obudowę Micro Tower, pozwala na swobodne manipulowanie rękoma. Podłączenie wentylatora tylnego oraz układu chłodzenia lub blokopompki jest bezproblemowe. Przepustów jest dużo i znajdują się w odpowiednich miejscach, pozwalając na utrzymanie estetyki we wnętrzu. Montaż zasilacza jest bezproblemowy, a przestrzeń na przewody wystarczająca. Jedynie co, to blaszka, która osłania śledzie kart rozszerzeń trochę się blokuje, bo spasowanie tego elementu nie jest najlepsze.
Wentylacja obudowy komputera do gier - jak to zrobić skutecznie
Aranżacja kabli z tyłu obudowy oraz mocowanie HDD/SSD
W Genesis Irid 513 nie mamy opasek rzepowych dla przewodów w głównym kanale, a szkoda, bo to już niemal standard nawet w tej klasie obudów. Liczba wypustek dla opasek zaciskowych jest odpowiednia i są one dobrze ulokowane. Największym atutem jest oczywiście głęboka (24 mm) przestrzeń serwisowa. Nośniki danych 2,5" montowane są obok płyty głównej w liczbie dwóch sztuk. Kolejną, trzecią sztukę możemy zamontować na koszyku dla HDD 3,5", który osadzono na gumowych tulejach antywibracyjnych. Jedna rzecz mi tutaj tylko nie pasuje, a mianowicie zasilanie podświetlania loga złączem Molex, dlaczego nie SATA? To w większości przypadków wymaga wykorzystanie dodatkowego kabla z Molexami, tylko aby podłączyć podświetlane logo.
Aranżacja okablowania w obudowie PC - poradnik i test
Efekt końcowy
Komputer złożony w Irid 513 prezentuje się bardzo dobrze. Trzeba przyznać, że ta kombinacja nietypowej aluminiowej siatki mesh ze wstawkami na frontpanelu z podświetlanym na biało logo Genesis, wygląda na więcej niż 230 zł. Ogólne wykonanie, jak również sam montaż oceniam dobrze i trudno się do czegokolwiek na siłę przyczepić. Okazuje się, że w tak małej obudowie, mamy całkiem sporo miejsca na AIO na topie. Przestrzeni jest na tyle, że niemal na styk wejdzie nam AIO Arctic Liquid Freezer 240 II RGB, który ma grubszą chłodnicę. Oczywiście wszystko zależy od zastosowanej płyty głównej.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Genesis Irid 513 - stylowa i tania obudowa dla graczy