Test aktywnych głośników SVEN MC-20. Wysoka funkcjonalność w dobrej cenie

Test aktywnych głośników SVEN MC-20. Wysoka funkcjonalność w dobrej cenie

Reasumując, zestaw SVEN MC-20 to bardzo ciekawa propozycja w swoim segmencie cenowym. Za relatywnie niewielkie pieniądze otrzymujemy nie tylko bogaty zestaw, ale i dobrze wykonany sprzęt z wysokiej jakości materiałów i komponentów. Oczywiście widać, że nie jest to klasa premium, ale obiektywnie trudno się tu czepiać czegokolwiek. Co więcej, głośniki są naprawdę niezwykle funkcjonalne i możemy je podłączyć nie tylko do peceta, konsoli czy telewizora, ale również wykorzystać łączność Bluetooth do bezprzewodowego streamingu z telefonu czy tabletu lub też podłączyć pendrive USB lub kartę pamięci bezpośrednio do aktywnej kolumny (urządzenie wspiera praktycznie wszystkie najpopularniejsze formaty audio, w tym oczywiście .mp3). Wbudowany wzmacniacz sprawia zaś, że głośniki są praktycznie samowystarczalne, a takie szczegóły jak wyświetlacz LCD tylko zwiększają jego możliwości. To wszystko sprawia, że produkt fińskiej firmy jest bardzo uniwersalny w swoim zastosowaniu i pod tym względem przebija rywali popularnych na naszym rynku marek.

Głośniki są niezwykle funkcjonalne i możemy je podłączyć nie tylko do peceta, konsoli czy telewizora, ale również wykorzystać łączność Bluetooth do bezprzewodowego streamingu z telefonu czy tabletu lub też podłączyć pendrive USB lub kartę pamięci bezpośrednio do aktywnej kolumny.

Co więcej, brzmienie MC-20 zapewnia satysfakcjonującą jakość dźwięku i zgodnie z tym, co obiecuje SVEN, rzeczywiście świetne nadaje się nie tylko do muzyki, ale i gier czy filmów (choć tu niewątpliwie przydałby się jeszcze subwoofer). Głośniki grają bardzo przyjemnie dla ucha, oferując ocieplone i zrównoważone brzmienie, które wymaga odrobinę korekty względem punktu wyjściowego. Poza tym, otrzymujemy wystarczająco dużo mocy, by napędzać głośniki także w nieco większych pomieszczeniach niż typowe komputerowe pokoje. Oczywiście można wytknąć MC-20 pewne drobne wady, jak braki w subbasie, ograniczona kontrola z poziomu kolumny (bez pilota ani rusz) czy nie najlepszej jakości kabel łączący kolumny, ale w kontekście ceny tego zestawu, która wynosi niecałe 450 zł, byłoby to zwykłe czepialstwo. W związku z tym sprzęt zasługuje nie tylko na rekomendację, ale i wyróżnienie opłacalności.

SVEN MC-20

przyjemne, szczegółowe, ciepłe brzmienie, uniwersalne zastosowanie, łączność Bluetooth, wzornictwo, bogate wyposażenie, praktyczny pilot, wykonanie (jakość materiałów), tuby bass reflexów z przodu, cena

drobne braki w subbasie, wymagają małej korekty tonalnej na starcie, ograniczone opcje z poziomu panelu głośników (bardziej zaawansowane opcje tylko na pilocie)

Cena (na dzień publikaji): około 450 zł (Allegro, MediaExpert)

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test aktywnych głośników SVEN MC-20. Wysoka funkcjonalność w dobrej cenie

 0