Test aktywnych głośników SVEN MC-20. Wysoka funkcjonalność w dobrej cenie

Test aktywnych głośników SVEN MC-20. Wysoka funkcjonalność w dobrej cenie

Dziś na warsztat bierzemy zestaw aktywnych głośników stereo MC-20 od firmy SVEN. Jeśli producent ten nic Wam nie mówi, to nic dziwnego, ponieważ ta fińska marka, choć działa na rynku od 1991 roku, dotychczas omijała nasz kraj, koncentrując się głównie na Rosji, gdzie cieszy się dużą popularnością i rywalizuje na równi z takimi popularnymi producentami głośników jak Microlab, Genius czy Edifier. Teraz jednak jej produkty trafiły do dystrybucji w naszym kraju, a my postanowiliśmy sprawdzić, czy mają szansę zawojować kraj nad Wisłą w równym stopniu, co chińscy rywale. SVEN zdaje się celować w ten sam segment rynku, obiecując wysokiej jakości produkty w przystępnych cenach. Finowie chwalą się, że mają ku temu wszelkie papiery, o czym świadczy m.in. własny dział badań i rozwoju, surowa kontrola jakości produkowanych produktów, niski wskaźnik awarii czy jakość stosowanych materiałów i komponentów. Co prawda, producent ma w swojej ofercie także m.in. akcesoria gamingowe i inny sprzęt audio, ale to właśnie głośniki stanowić mają motor napędowy działalności firmy i to właśnie produktami z tej kategorii SVEN chwali się wszem i wobec (reszta zdaje się być dodatkiem).

Model MC-20 promowany jest przez twórców jako potężny zestaw Hi-Fi 2.0, który stanowić ma spełnienie marzeń audiofilów, zapewniając profesjonalne brzmienie i rozszerzony zakres funkcjonalności, a to wszystko w przystępnej cenie.

 

Model MC-20 promowany jest przez twórców jako potężny zestaw Hi-Fi 2.0, który stanowić ma spełnienie marzeń audiofilów, zapewniając profesjonalne brzmienie i rozszerzony zakres funkcjonalności, a to wszystko w przystępnej cenie wynoszącej na naszym rynku ok. 450 zł. Trzeba przyznać, że kwota jest naprawdę niska w porównaniu z takimi konkurentami jak Edifier Studio R2600, Microlab Solo 7c czy Modecom Eclipse, ale czy rzeczywiście możemy liczyć na zbliżoną albo nawet wyższą jakość w porównaniu do tych głośników? Producent zapewnia, że jego sprzęt bez problemów poradzi sobie praktycznie z każdym gatunkiem muzycznym, od muzyki klasycznej, przez ciężkiego rocka i jazz, po muzykę klubową. Ba, chwali się nawet, że jest to także świetny wybór dla miłośników głośnych imprez, a to za sprawą mocy wyjściowej wynoszącej 90 W (RMS), choć na tym polu zestaw MC-20 przegrywa z przytoczonymi rywalami (co nie oznacza jednak, że jego moc nie będzie dla nas wystarczająca). Same głośniki mają bardzo uniwersalny charakter, dlatego powinny sprawdzić się nie tylko w muzyce, ale i grach czy filmach, dlatego też biurko komputerowe wydaje się być dla nich odpowiednim miejscem.

Trzeba przyznać, że SVEN swoimi materiałami marketingowymi sam bardzo wysoko zawiesił sobie poprzeczkę, co z miejsca sprawiło, że nasze oczekiwania wobec MC-20 wzrosły. Nie da się jednak ukryć, że sprzęt czeka trudne zadanie, ponieważ przywoływane już marki nie bez przyczyny cieszą się sporą popularnością w naszym kraju i jeśli Finowie rzeczywiście chcą nawiązać walkę, muszą zaoferować produkty wysokiej klasy w konkurencyjnej cenie (ten drugi warunek zdecydowane spełniono). Bardzo pozytywnie zapowiada się też funkcjonalność tego zestawu, ponieważ SVEN MC-20 posiada wbudowane radio FM, wyświetlacz z podstawowymi informacjami, slot na karty SD, port USB, bogaty zestaw złącz audio oraz wspiera łączność Bluetooth, dzięki czemu bez problemu posłużyć może do odtwarzania muzyki prosto z telefonu czy tabletu, np. za pomocą serwisu Spotify. W teorii praktycznie niczego tu nie brakuje i głośniki zapowiadają się świetnie, ale postanowiliśmy sprawdzić, czy w rzeczywistości faktycznie jest tak różowo. Zapraszamy do testu głośników SVEN MC-20.

Specyfikacja SVEN MC-20

Moc wyjściowa (RMS) 90 W (2 × 45 W)
Pasmo przenoszenia 40 – 27000 Hz
Średnica głośnika wysokotonowego Ø 25 mm
Średnica głośnika niskotonowego Ø 125 mm
Ekran magnetyczny tak
Zasilanie ~ 220 V / 50 Hz
Materiał kubatury drewno (MDF)
Wymiary 175 × 345 × 248
Waga 7,5 kg
Kolor czarny

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test aktywnych głośników SVEN MC-20. Wysoka funkcjonalność w dobrej cenie

 0