Test i recenzja realme C55. Nie tylko iPhone 14 Pro ma dynamiczną wyspę!

Test i recenzja realme C55. Nie tylko iPhone 14 Pro ma dynamiczną wyspę!

Jak co roku o tej porze z niecierpliwością zaczynam wypatrywać kuriera z przesyłką od realme, żeby przekonać się, czym producent zaskoczy mnie tym razem. Nie bez przyczyny jest przecież najszybciej rozwijającą się marką smartfonów na rynku, prawda? Oczywiście, wszystkim zdarzają się wpadki i nie inaczej jest w tym przypadku, że tak na początku wypomnę firmie choćby realme 9i, ale jeśli chodzi o swoją flagową serię, Chińczycy nie zawodzą. Czy tym razem będzie podobnie? Już niedługo się dowiecie, ale… realme GT3 musi jeszcze chwilę poczekać na swoją kolej, bo najpierw weźmiemy na warsztat coś z drugiego końca oferty, czyli debiutujące dziś na polskim rynku realme C55.

realme C55 to na pierwszy rzut oka typowy budżetowiec dla osób, które nie chcą płacić za możliwości, z których nie korzystają i oczekują od smartfona przyjemnej dla oka stylistyki oraz wydajności na miarę podstawowych codziennych aktywności.

Na pierwszy rzut oka to typowy budżetowiec dla osób, które nie chcą płacić za możliwości, z których nie korzystają i oczekują od smartfona przyjemnej dla oka stylistyki oraz wydajności na miarę codziennych aktywności typu wykonywanie połączeń, komunikatory czy przeglądanie internetu. realme zadbało jednak o to, by nieco wyróżnić go spośród konkurencji i nie chodzi tylko o gigantyczne obiektywy aparatów na tylnym panelu, które mają przypominać rozwiązania stosowane w ostatnich flagowych smartfonach i z pewnością podzielą użytkowników. Producent postawił też na Androida 13 prosto z pudełka oraz pierwsze w serii C szybkie ładowanie z prędkością 33W (może Samsung w końcu weźmie przykład, co?).

Specyfikacja realme C55
Wyświetlacz 6,72 cala, 20:9, FHD+ (2400x1080 pikseli), IPS, 392 ppi, 90 Hz
Procesor MediaTek Helio G88 (2x Cortex-A75 2,0 GHz i 6x Cortex-A55 1,8 Ghz), GPU: Mali-G52 MC2
Pamięć wewnętrzna 6 GB RAM + 128 GB ROM
Pamięć zewnętrzna tak
Aparat tylny 64 Mpx + 2 Mpx + AI, PDAF, lampa LED
Aparat przedni 8 Mpx
Bateria 5000 mAh, szybkie ładowanie 33W
Połączenia Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, 2,4G, 5G, Bluetooth: 5.2, NFC, dualSIM
Czujniki czytnik linii papilarnych, akcelometr, czujnik oświetlenia, czujnik zbliżeniowy, e-kompas
Złącza USB typu C (2.0)
System operacyjny  Android 13/ realme UI 4.0
Wymiary 165.6 x 75.9 x 7.9 mm
Waga 189,5 g

Xiaomi 13 Lite - test i recenzja. Ładni i szczupli mają w życiu łatwiej

Co więcej, jakby kształt urządzenia i jego płaska ramka za mało sugerowały, że realme gustuje w rozwiązaniach Apple, firma sięgnęła też po Dynamiczną Wyspę zaprezentowaną wraz z ostatnimi iPhone’ami. Wygląda więc na to, że z funkcji, którą Amerykanie próbują zastąpić coraz trudniej akceptowalny notch w swoich urządzeniach, realme chce zrobić cechę wyróżniającą swój smartfon (to jedyny model z tą opcją), chociaż ma on jedynie niewielkie wycięcie na kamerkę do selfie. Trochę to dziwne, ale być może ten marketing „iPhone’a dla każdego” okaże się strzałem w dziesiątkę. A na co jeszcze możemy liczyć? Między innymi 6,72-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FullHD+ i odświeżaniu 90 Hz, układ Helio G88, 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci na dane oraz zestaw aparatów, na który składają się 8 MP kamerka do selfie, 64 MP obiektyw główny i 2 MP sensor głębi.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test i recenzja realme C55. Nie tylko iPhone 14 Pro ma dynamiczną wyspę!

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł