Test MOZOS ERGO-C - Dobry fotel ergonomiczny do biura i gamingu.

Test MOZOS ERGO-C - Dobry fotel ergonomiczny do biura i gamingu.

Jeżeli uważnie przeczytaliście całą recenzję, a nie wątpię, że tak właśnie było, to wiecie już, że z MOZOS ERGO-C jestem finalnie zadowolony. Fotel ten prezentuje sobą może nie wybitny poziom deklasujący całą swoją konkurencję, ale na pewno jest solidną propozycją w budżecie poniżej 1000 złotych. Jest on lekki, przewiewny i zadba o zdrowie naszego kręgosłupa, co powinno być dla nas priorytetem. Świetnie sprawdzi się zarówno do biura, gdzie wielogodzinna praca przy papierkowej robocie lub ze specjalistycznymi programami, siedząc w jednej pozycji, potrafi dać nam w kość lub dla graczy świadomych swego wyboru, którzy nie patrzą na gamingową estetykę, a zdrowie swoich pleców. Zasadniczym atutem jest też stosunkowo niska waga na poziomie 18,2 kg oraz łatwość w montażu i jakość otworów montażowych, śrub oraz osprzętu służącego do skręcenia fotela w całość. Wszystkie te niewielkie detale przekładają się na zadowolenie użytkownika z finalnego produktu.

Jeżeli uważnie przeczytaliście całą recenzję, a nie wątpię, że tak właśnie było, to wiecie już, że z MOZOS ERGO-C jestem finalnie zadowolony.

Z drugiej strony kwestią gustu jest czy faktycznie obicie z siateczki będzie nam odpowiadało, na pewno przysłuży się ono naszym plecom i zadba o właściwą cyrkulację powietrza, ale niekoniecznie każdy z nas musi ją lubić i czuć się komfortowo siedząc na niej. Sporym plusem siatki jest na pewno łatwość w czyszczeniu, o czym nie można zapominać. Brakowało mi również regulacji odcinka lędźwiowego tak, jak ma to miejsce na przykład w Genesis Astat 700 czy regulacji podłokietników, takiej, jaką znam na przykład z Endorfy Meta BK. No i oczywiście kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje nylonowa podstawa, która w przeciwieństwie do pozostałych elementów fotela nie została w żaden sposób wzmocniona włóknem szklanym, co rodzi pytanie, czy wraz z upływem lat element ten nie podda się pod naszym ciężarem. Wnioskując po jakości wykonania całego ERGO-C, wydaje mi się, że raczej nie powinno się nic złego z nim dziać, ale czas pokaże. Podsumowując, MOZOS ERGO-C zasłużył sobie na czwórkę z plusem w postaci wyróżnienia za ergonomiczny design.

MOZOS ERGO-C

 

MOZOS ERGO-C - opinia:

​ MOZOS ERGO-C - plusy:

 • Atrakcyjna stylistyka, która sprawdzi się zarówno w pokoju gracza, jak i biurze
 • Bardzo dobra ergonomia
 • Obicie z siateczki, która zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, a co za tym idzie komfort nawet w czasie upałów
 • Certyfikowany podnośnik klasy 3
 • Prosty i estetyczny design
 • Rama fotela z kompozytu (wzmocniona włóknem szklanym)
 • Fotel jest stosunkowo lekki i łatwy w montażu
 • Wygodne podłokietniki z możliwością ich regulacji i schowania
 • Kółka posiadają grubą warstwę gumy, więc nie powinny rysowac podłogi
 • Łatwo się czyści i nie zbiera sierści

​ MOZOS ERGO-C - minusy:

 • Do kontaktu z siatką zamiast materiału czy skóry trzeba się przyzwyczaić
 • Brak możliwości regulacji odcinka lędźwiowego
 • Nylonowa podstawa zamiast aluminiowej/stalowej/kompozytowej

Cena (na dzień publikacji):

Gwarancja: 24 miesiące

Sprzęt do testów dostarczył:

hardpc

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test MOZOS ERGO-C - Dobry fotel ergonomiczny do biura i gamingu.

 0