Test MSI Infinite A - desktop dla wymagającego gracza w ciekawej obudowie

Test MSI Infinite A - desktop dla wymagającego gracza w ciekawej obudowie

MSI Aegis 3

Procesor

Testowana konfiguracja wyposażona była w procesor Core i7-7700 (wersja bez K). To najwyższy model procesora Core i7 z zablokowanym mnożnikiem z najnowszej rodziny Kaby Lake. Ma cztery fizyczne rdzenie, 8 MB pamięci cache L3 i dzięki obsłudze Hyper Threadingu może przetwarzać do 8 wątków jednocześnie.  Taktowanie bazowe wynosi 3,6 GHz, w trybie Turbo nawet do 4,2 GHz. Jest to wydajna jednostka, lecz trzeba zaznaczyć, że wolniejsza od popularnego w tego typu komputerach Core i7-7700K. TDP Intel określa na 65 W - więc stosunkowo niewiele jak na tak mocny procesor.

Płyta główna

MSI zastosowało płytę główną własnej produkcji - B250M Bazooka w formacie micro-ATX. To dość rozsądna propozycja dla komputera z procesorem, którego i tak nie da się podkręcać, aczkolwiek jej wyposażenie nie jest zbyt bogate - ma tylko cztery porty SATA, jeden slot M.2 i nie ma żadnego podświetlenia - co, jakby nie było, w przypadku tego typu komputera z przeszklonym bokiem jest wręcz wskazane. Nie powala też układ audio bazujący na kodeku Realtek ALC 887 - płyty główne z wyższych segmentów w tej sprawie wyglądają znacznie lepiej. Załączamy wyniki testu RMAA, metoda testowa jest ta sama co w przypadku płyt głównych. Zainteresowani mogą sobie porównać wyniki. Poważnym brakiem nieobecność wzmacniacza słuchawkowego.

MSI dołączyło oprogramowanie Nahimic 2.0, które pozwala na wzbogacenie dźwięku o dodatkowe efekty - co w wielu przypadkach znacząco poprawia jego jakość oraz wyrazistość podczas grania czy korzystania z multimediów.

 

MSI Aegis 3

Karta graficzna

Firma MSI zastosowała swoje sprawdzone i solidne rozwiązanie, kartę MSI GeForce GTX 1070 Gaming 8 GB. GPU ma 1920 procesorów strumieniowych, 120 jednostek teksturujących oraz 64 jednostki ROP. Taktowanie bazowe wynosi 1519 MHz, w trybie Boost może przyspieszać do 1709 MHz. Taktowanie pamięci RAM wynosi 2002 MHz. Karta jest zatem nieznacznie podkręcona w stosunku do modeli referencyjnych. Może pracować całkowicie pasywnie w systemie Windows oraz przy niskim obciążeniu. Ale nawet kiedy wentylatory pracują, kultura pracy jest bardzo wysoka. 

 

 

Pamięć RAM

MSI Infinite A w testowanej konfiguracji był wyposażony w 16 GB pamięci RAM DDR4-2400 - w dwóch modułach po 8 GB każdy. To bardzo rozsądna wielkość w komputerze przeznaczonym do gier, a dodatkowo na płycie głównej pozostają dwa wolne sloty DIMM, więc rozbudowa pamięci RAM do 32 GB jest możliwa, gdyby ktoś tego potrzebował i np. tworzył bardzo zaawansowane efekty do filmów w oprogramowaniu Adobe czy SONY. Pojawił się jednak pewien zgrzyt - pamięć jest w wersji OEM, bez żadnego podświetlenia ani radiatora. A takowe raczej byłoby tutaj wskazane.

MSI Aegis 3

Przestrzeń dyskowa

Testowana konfiguracja była wyposażona w dysk SSD M.2 Intel SSD 600P o pojemności 256 GB. Wykorzystuje on interfejs PCI-Express 3.0 x4, a także obsługuje protokół nVMe. Warto tutaj zaznaczyć, że jest to pierwsza konstrukcja Intela oparta o jego własne kości 3D NAND. Szybkości odczytów są bardzo dobre, w trybie sekwencyjnym dysk osiąga prawie 1,6 GB/s. Znacznie gorzej jest jednak z zapisem, który jest niewiele lepszy niż w przypadku dysków SATA3. Wyniki te pokrywają się jednak ze specyfikacją Intela, a 256 GB to wystarczająca pojemność na system i najczęściej używane aplikacje.

Dodatkowo producent zainstalował dysk talerzowy o pojemności 2 TB na dane, o szybkości obrotowej 7200 obr./min.

Napęd optyczny

Mimo popularyzacji cyfrowej dystrybucji oprogramowania Infinite A został wyposażony w nagrywarkę DVD typu slim.

Karty sieciowe

Oprócz klasycznej karty Gigabit Ethernet komputer ma zintegrowaną kartę WiFi Intel Dual-Band Wireless AC 3168. Działa ona maksymalnie w standardzie 802.11ac, zapewniając maksymalną szybkość przesyłania na poziomie 433 Mbit/s.

Układ chłodzenia procesora

Chłodzenie procesora stanowi radiator nieco podobny do OEMowych produktów, z wentylatorem podświetlanym na czerwono. Nie jest to najwydajniejsze rozwiązanie, nawet podczas pracy w Windows w bardziej wymagających aplikacjach potrafi przyspieszać i zwalniać - co niektórym może przeszkadzać. Jest to oczywiście spowodowane nagłymi skokami temperatur. Obudowa jest trzykomorowa - więc zasilacz, procesor oraz karta graficzna mają całkowicie niezależne dopływy świeżego powietrza i ujścia już nagrzanego. W przypadku procesora jest to jeden wentylator z przodu (zaciągający powietrze) oraz jeden z tyłu (wyciągający powietrze z obudowy).

Oprogramowanie

MSI, podobnie jak w innych swoich komputerach, stosuje 64-bitowy system Windows 10 w wersji Home. Dodano oczywiście sporo własnego oprogramowania - w tym aplikację MSI Gaming APP, Dragon Eye (do streamingowania rozgrywki) oraz sterowanie podświetleniem obudowy (Mystic Light). Oprogramowanie pracuje stabilnie i niezawodnie. Pod screenami przedstawiam parę nocnych zdjęć przedstawiających możliwości podświetlenia obudowy Mystic Light.

Bonus: Kilka nocnych zdjęć podświetlenia obudowy

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test MSI Infinite A - desktop dla wymagającego gracza w ciekawej obudowie

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł