Test MSI Infinite A - desktop dla wymagającego gracza w ciekawej obudowie

Test MSI Infinite A - desktop dla wymagającego gracza w ciekawej obudowie

Rynek desktopów w naszym kraju jest już od lat dość specyficzny, przynajmniej tych dedykowanych naprawdę wymagającym graczom - z mocnymi kartami graficznymi i procesorami. Wiele sklepów ma w swojej ofercie takie zestawy, wszystkie jednak bazują na ogólnodostępnych częściach - i w pewnym sensie można by ja nazwać "składakami". Takie określenie było jeszcze kilkanaście lat temu bardzo popularne. Rola dostawcy ogranicza się tylko (albo i aż) do doboru komponentów - aby były dobrze zbilansowane, a także ładnie wyglądały - gdyż czasy nudnych skrzynek stojących pod biurkiem powoli mijają (choć są też osoby, które uważają inaczej). Rewolucji zatrzymać się już nie da - w komputerach dla graczy akrylowe okno staje się standardem, nawet w tanich obudowach. W przypadku tych droższych jest to już grube, przyciemniane i hartowane szkło, przez które widać podświetlone wnętrze komputera. Takie są też nasze zestawy ITHardware for Gamers - dobrze zbilansowane i tuczące oko właściciela. Najwięksi producenci komputerów przeznaczonych dla graczy muszą się bardzo postarać, by wyróżniać się na tle wyżej wspomnianych "składaków" i to właśnie robią. Prezentują konstrukcje w obudowach, których nie ma nikt inny na rynku. Taki właśnie jest MSI Infinite A - po prostu inny niż to, co możemy znaleźć na rynku. MSI po raz kolejny już zaprojektowało własną obudowę, zainstalowało w niej swoje komponenty, dołożyło własne oprogramowanie - a owocem tej pracy jest kolejny dość ciekawy desktop dla fanów gier. 

MSI Infinite A to dość ciekawy desktop dla fanów gier - jest po prostu inny niż to, co możemy znaleźć na rynku gotowych PC. MSI po raz kolejny zaprojektowało własną obudowę oraz zainstalowało w niej swoje komponenty i dołożyło własne oprogramowanie.

Jest to sprzęt z wyższej półki, ponieważ jest oferowany jedynie z procesorem Core i7-7700 oraz kartami graficznymi GeForce GTX 1070 8 GB oraz GeForce GTX 1080 8 GB. Mimo, że nie są to najwyższe możliwe modele, to i tak koszt zestawów opartych o takie komponenty jest spory - ale to nie powinno dziwić. Infinite A, podobnie jak seria Aegis, dedykowana jest tym najbardziej wymagającym graczom, ale w przeciwieństwie do niej zachowuje w miarę klasyczną bryłę, a w środku zainstalowane są zwykłe komponenty, które można kupić w sklepach. Tym samym zestaw można dowolnie modernizować w przyszłości, co nie zawsze było w innych seriach oczywiste. Komponenty są dobrze zbilansowane - na pokładzie znajdziemy wydajny dysk SSD Intela z serii 600P o pojemności 256 GB, dysk twardy na dane o pojemności 2 TB, 16 GB RAMu, nie zabrakło też karty Wi-Fi i rozmaitych programowych smaczków takich jak Nahimic Audio Enhancer 2. Wszystko znajduje się w gustownej i oryginalnej obudowie, której bok wykonany jest z grubego, hartowanego szkła - a wnętrze (i nie tylko) może być podświetlane na wiele różnych sposobów. Zapraszamy także do naszej wideoprezentacji na wizji przygotowanej przez Adriana Furmaniaka.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test MSI Infinite A - desktop dla wymagającego gracza w ciekawej obudowie

 0