Test MSI Optix MAG271CQR - monitor VA QHD 144 Hz za niecałe 1900 zł

Test MSI Optix MAG271CQR - monitor VA QHD 144 Hz za niecałe 1900 zł

Test MSI Optix MAG271CQR - Podsumowanie

Reasumując, MSI Optix MAG271CQR okazał się być niezwykle kompetentnym monitorem dla graczy, który oferuje niemal wszystko to, czego można oczekiwać od sprzętu dla tej grupy odbiorców. Po pierwsze, otrzymujemy obraz o stosunkowo wysokiej rozdzielczości oraz płynności, czyli matrycę WQHD z odświeżaniem 144 Hz. Stylistycznie trudno czepiać się tego produktu, a jeśli ustawimy monitor blisko ściany to podświetlenie RGB pozwala uzyskać ładny efekt świetlny. Choć jakość wykonania i ergonomia mają swoje braki, to jednak wypadają bardzo przyzwoicie, podobnie jak dostępne złącza. Na duże pochwały zasługuje OSD, a także dedykowana aplikacja dla systemu Windows, która nie tylko pozwala na konfigurację ustawień monitora z poziomu systemu, za pomocą myszki i klawiatury, ale dodatkowo rozszerza jego opcje.

MSI Optix MAG271CQR okazał się być niezwykle kompetentnym monitorem dla graczy, który oferuje niemal wszystko to, czego można oczekiwać od sprzętu dla tej grupy odbiorców.

Test MSI Optix MAG271CQR

Weryfikacja kolorymetryczna matrycy wykazała, że monitor może nie będzie najlepszym wyborem dla graczy-grafików, ale do amatorskiej obróbki zdjęć itp. powinien się nadać. Zaskakująco wysoka okazała się za to maksymalna jasność, ponieważ zmierzyliśmy wynik o przeszło 100 nitów wyższy niż deklaracja producenta. Z drugiej jednak strony, kontrast statyczny wypadł nieco poniżej oczekiwań. Co jednak najważniejsze, panel VA od Samsunga świetnie spisuje się w grach i choć czas reakcji piksela to jeszcze nie poziom wyświetlaczy TN, to jednak ostrość obrazu w dynamicznych scenach jest naprawdę zadowalająca (lekko zawodzi za to tryb stroboskopowy), co w połączeniu z relatywnie niskim input lagiem, obsługą FreeSync i 144 Hz sprawia, że granie na tym monitorze to czysta przyjemność. W cenie niecałych 1900 zł jest to więc godna polecenia propozycja, która zdobywa naszą rekomendację.   

MSI Optix MAG271CQR

Plusy Szeroki zakres wyswietlanych barw, bardzo funkcjonalne menu ekranowe i dedykowana aplikacja, bardzo ostrość obrazu w ruchu, niski input lag, FreeSync, wysoka jasność, 1440p + 144 Hz, podświetlenie RGB (mocno subiektywne), hub USB, dobra cena

Minusy ograniczona regulacja podstawy, nie najlepsze odwzorowanie barw, kontrast statyczny jak na panel VA jest dość niski, nieco zawodzi tryb stroboskopowy, brak głośników

Cena (na dzień publikacji): 1899 zł

Gwarancja: 36 miesięcy

Sprzęt do testów dostarczył:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test MSI Optix MAG271CQR - monitor VA QHD 144 Hz za niecałe 1900 zł

 0