Podsumowanie i ocena końcowa Genesis Irid 353 ARGB
Irid 353 ARGB bazuje na tej samej tacce płyty głównej co nieco większa Genesis Irid 503 ARGB, która jest całkiem dobrze zaprojektowana i oferuje nam sporo możliwości pod względem aranżacji okablowania. Oczywiście Irid 353 jest mniejsza od Genesis Irid 503 ARGB, a dokładnie niższa. Musimy więc mieć na uwadze stosowanie pamięci RAM z niskimi radiatorami jeśli mamy zamiar wykorzystać chłodzenie AIO dla CPU. Kolejną rzeczą, która wyróżnia testowana obudowę to przedni panel, który posiada hartowane szkło na froncie. Sam panel jest kanciaty i na początku nie przekonuje do siebie, jednakże po włączeniu PC-ta, efekt podświetlanych wentylatorów ARGB zmieniasz zdanie o 180 stopni, zapominasz już o kształcie panelu, a skupiasz się jak fajnie ten front się prezentuje i tak naprawdę jest to największa zaleta tej obudowy. Miłym dodatkiem są filtry przeciwkurzowe na froncie, pod PSU, na topie obudowy, czy gumowe tuleje antywibracyjne dla HDD. Obudowa mimo mniejszych rozmiarów zapewnia całkiem sporo przestrzeni, zmieściłem w niej wieżowy cooler SilentiumPC Grandis 3 oraz AIO SilentiumPC Navis 240 RGB, wnętrze posiada sporo przepustów na kable i mimo ok. 18 mm po stronie serwisowej. Obroty wentylatorów to maksymalnie 1190 obr./min i nie zapewniają one mocnego przeciągu w obudowie, karta graficzna KFA2 RTX 2060S rozgrzała się do 82 st. C, jednak tutaj niewątpliwy wpływ miała bliska odległość piwnicy od wentylatora GPU. Pod kątem kultury pracy obudowa jest się całkiem cicha. Bolączką może być wbudowany kontroler, który z nie wszystkimi płytami głównymi chce współpracować, GBT B450M-DS3H po zmianie kontroli z napięciowego na PWM sprowadzał obroty wentylatorów obudowy na 100%, cóż taka jest krzywa wentylatora dla trybu silent (stąd też wyniki testów tylko dla jednego trybu).
Genesis Irid 353 ARGB to obudowa dla płyt głównych micro ATX dla osób ceniących sobie podświetlane wentylatory ARGB i szklany front. Mały PC-et też może być ładny.
be quiet! Pure Base 500DX White - test pięknej i cichej obudowy
Dwa wentylatory na froncie nie zapewnia może huraganu we wnętrzu i przy wydajnych komponentach może okazać się niewystarczające, jednakże dla wykorzystanej platformy mała pojemność obudowy zapewnia wystarczająca wentylację, tym bardziej że na froncie mamy panel szklany. Dobrym rozwiązaniem, byłoby zastosowanie wentylatorów ze zwiększonym ciśnieniem statycznym, jak to jest w konkurencyjnych obudowach SilentiumPC. Do tego do poprawy jest kontroler, który zapewni lepszą kompatybilność z płytami głównymi lub dodanie prostego rozdzielacza Y na trzy wentylatory. Ogromnym plusem są za to cztery porty USB, a jakość wykonania jest adekwatna do ceny i nie odstaje pod tym względem od konkurencji, dodatkowo we wnętrzu mamy gumowe przepusty i komplet filtrów przeciwkurzowych. Jeśli chodzi o cenę, to za Irid 353 ARGB ok. 329 zł nie jest to mało jak za takie gabaryty, ale wentylatory ARGB i hartowane szkło potrafią mocno podnieść cenę. Genesis Irid 353 ARGB oceniam na 4 gwiazdki i dodaję wyróżnienie design. Jeśli jesteś fanem podświetlania ARGB i szukasz niewielkiej obudowy to Genesis Irid 353 ARGB będzie dobrym wyborem.
Genesis Irid 353 ARGB
Ładna stylistyka, szkło hartowane na boku oraz froncie, pięć miejsc na wentylatory (z czego trzy zainstalowane w standardzie), kompatybilność z radiatorami chłodzenia cieczą, filtry przeciwkurzowe, wentylowane i odkręcane zaślepki kart rozszerzeń, niezła kultura pracy, cztery porty USB na przednim panelu, podkładki antywibracyjne na dyski.
Kontroler nie zawsze współpracuje z płytą główną, przepływ powietrza w obudowie mógłby być lepszy, przy AIO na topie konieczność stosowania niskich pamięci RAM.
Cena (na dzień publikacji): ok. 329 zł
Gwarancja: 24 miesiące
Obudowę zakupisz pod tym linkiem
Sprzęt do testów dostarczył:
Pokaż / Dodaj komentarze do: Test obudowy Genesis Irid 353 ARGB - Przeszklony Micro ATX