Test obudowy Genesis Irid 353 ARGB - Przeszklony Micro ATX

Test obudowy Genesis Irid 353 ARGB - Przeszklony Micro ATX

Test obudowy Genesis Irid 353 ARGB 

Wśród naszych czytelników mamy osoby lubiące szkło hartowane i wentylatory ARGB? Na pewno, entuzjastów podświetlanych obudów jest  bardzo wielu, a szeroki asortyment tylko zachęca do kupna. Problem zaczyna się, gdy budujemy małego PC-ta do gier i szukamy obudowy do płyty Micro ATX. W tym przypadku wybór jest bardzo ograniczony, ale naprzeciw wychodzi nam polska marka Genesis i obudowa Irid 353 ARGB, która posiada szklany panel na boku oraz na panelu frontowym oraz trzy podświetlane wentylatory ARGB. Niedawno testowałem obudowę Genesis Irid 503 ARGB, która dzięki dużemu "meshowemu" panelowi przedniemu oferują dobrą wymianę powietrza. Czy obudowa Genesis Irid 353 ARGB z frontowym panelem ze szkła hartowanego będzie równie dobra jak nieco większy odpowiednik, przekonajmy się. Zapraszam na test. 

Genesis Irid 353 ARGB to przeszklona obudowa ze szklanym panelem frontowym, trzema wentylatorami ARGB w standardzie i dedykowana jest dla płyt głównych Micro ATX.

Test obudowy Genesis Irid 353 ARB

 Test obudów Genesis Irid 505 i Irid 505 ARGB

Obudowa Genesis Irid 353 ARGB dzięki dwóm 120 -milimetrowym wentylatorom na froncie ma  zapewnić optymalny przewiew we wnętrzu, a osłaniająca je szyba ma gwarantować świetny gamingowy wygląd. Irid 353 wyposażono łącznie w trzy wentylatory 120 mm z podświetlaniem ARGB (podświetlane są łopatki oraz pierścień). Iluminacją ARGB steruje dedykowany kontroler, który zapewnia również sterowanie prędkością wentylatorów sygnałem PWM z płyty głównej. Przed kurzem chroni nas pakiet filtrów, a do chłodzenia CPU możemy się posiłkować kompaktowymi układami chłodzenia cieczą (AIO) z radiatorem do 240 mm i coolerami powietrznymi o wysokości do 163 mm. Irid 353 wspiera płyty główne w formatach mITX i Micro ATX, nośniki danych zamontujemy na gumowych podkładkach antywibracyjnych, co nie jest częstym dodatkiem.

 

Specyfikacja Genesis Irid 353 ARGB 

Genesis Irid 353 ARGB
Kod produktu  NPC-1520
Wymiary (Wys.×Szer.×Gł.) 393×210×429 mm
Standard
mITX/mATX
Waga 5,8 kg
Liczba zatok na nośniki danych 3 (3x2,5" lub 2x2,5" i 1x3,5")
Miejsca na karty rozszerzeń 4
Maksymalna dł. GPU  375 mm
Maksymalna wysokość coolera CPU 165 mm
System chłodzenia
  • max. 5 wentylatorów
  • zamontowane: front 2 x 120 mm ARGB
  • zamontowane: tył 1 x 120 mm ARGB
Filtry przeciwkurzowe tak
Przedni panel (porty, kontrolery, przyciski)
  • 1 × USB 3.0 (podłączane wewnętrznie),
  • 2 × USB 2.0 (podłączane wewnętrznie),
  • 1 × słuchawki (HD Audio),
  • 1 × mikrofon (HD Audio),
  • 1 × przycisk zmiany podświetlania LED,
  • 1 × przycisk POWER,
  • 1 × przycisk RESET.
Kontrolery PWM i ARGB na 6 wentylatorów
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test obudowy Genesis Irid 353 ARGB - Przeszklony Micro ATX

 0