Test obudowy Genesis Irid 503 ARGB - Micro ATX też może być fajny

Test obudowy Genesis Irid 503 ARGB - Micro ATX też może być fajny

Test obudowy Genesis Irid 503 ARGB 

Nie każdy może sobie pozwolić na dużą i przewiewną obudowę dla wydajnych podzespołów i musi skierować swój wzrok na płyty główne w formacie Micro ATX i mniejsze gabarytowo obudowy im dedykowane. O ile płyt głównych mamy szeroki wybór z każdym chipsetem i w każdej klasie, o tyle w przypadku obudów komputerowych wybór jest nieco uboższy niż standardowych Midi Tower i czasem trudno o niewielką i solidną obudowę. Jedną z ciekawszych propozycji jest testowana Genesis Irid 503 ARGB, która z zewnątrz wygląda niemal identycznie jak większy model Irid 505 ARGB, siatka stalowa na froncie, cztery podświetlane wentylatory ARGB i szkło hartowane na boku, czyli wszystko, co potrzebujemy do zbudowania niewielkiego, acz wydajnego PC-ta do gier. Niedawno testowałem dwie obudowy Genesis Irid 505 i Irid 505 ARGB, które dzięki dużemu "meshowemu" panelowi przedniemu oferują dobrą wymianę powietrza. Czy obudowa Genesis Irid 503 ARGB będzie równie dobra jak większy odpowiednik i jak mniejsza pojemność obudowy wpłynie na zdolność chłodzenia? Zapraszam na test. 

Genesis Irid 503 ARGB to obudowa z meshowym panelem frontowym, czterema wentylatorami ARGB w standardzie, szkłem hartowanym dla płyt głównych Micro ATX.

Test obudowy Genesis Irid 503 ARB

 Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG - Designed in Poland

Obudowa Genesis Irid 503 ARGB dzięki panelowi frontowemu z perforowanej siatki stalowej ma zapewnić dobry przewiew we wnętrzu. "Pięćset trójka" występuje w dwóch wersjach, które różnią się zastosowanymi wentylatorami. Irid 503 posiada dwa wentylatory 120 mm, natomiast testowaną Irid 503 ARGB wyposażono w cztery wentylatory 120 mm z podświetlaniem ARGB (podświetlane są łopatki oraz pierścień). Oczywiście to nie wszystko, iluminacją ARGB steruje dedykowany kontroler, który zapewnia również sterowanie prędkością wentylatorów sygnałem PWM z płyty głównej. Przed kurzem chroni nas pakiet filtrów, a do chłodzenia CPU możemy się posiłkować kompaktowymi układami chłodzenia cieczą (AIO) z radiatorem do 240 mm i coolerami powietrznymi o wysokości do 163 mm. Między Irid 505 a Irid 503 z zewnątrz niemal nie dostrzeżemy różnic, wnętrze kryje już nieco więcej. Między innymi Irid 503 wspiera płyty główne w formatach mITX i Micro ATX, pomieścimy mniejszą liczbę nośników danych, do których mamy gumowe podkładki antywibracyjne, czego nie ma w większej Irid 505.

 

Specyfikacja Genesis Irid  503 ARGB 

Genesis Irid 503 ARGB
Kod produktu  NPC-1518
Wymiary (Wys.×Szer.×Gł.) 510×220×447 mm
Standard
mITX/mATX
Waga 6,5 kg
Liczba zatok na nośniki danych 7 (7x2,5" lub 5x2,5" i 2x3,5")
Miejsca na karty rozszerzeń 8
Maksymalna dł. GPU  385 mm
Maksymalna wysokość coolera CPU 165 mm
System chłodzenia
  • max. 6 wentylatorów
  • zamontowane: front 3 x 120 mm ARGB
  • zamontowane: tył 1 x 120 mm ARGB
Filtry przeciwkurzowe tak
Przedni panel (porty, kontrolery, przyciski)
  • 2 × USB 3.0 (podłączane wewnętrznie),
  • 2 × USB 2.0 (podłączane wewnętrznie),
  • 1 × słuchawki (HD Audio),
  • 1 × mikrofon (HD Audio),
  • 1 × przycisk zmiany podświetlania LED,
  • 1 × przycisk POWER,
  • 1 × przycisk RESET.
Kontrolery PWM i ARGB na 6 wentylatorów

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test obudowy Genesis Irid 503 ARGB - Micro ATX też może być fajny

 0