Zużycie energii elektrycznej
Do sprawdzenia zużycia energii posłużył watomierz Voltcraft Energy Logger 4000F, charakteryzujący się klasą dokładności na poziomie ±1% oraz pracą w trybie True RMS. Zapewnia ona pomiar rzeczywistej wartości skutecznej, czyli faktycznie pobieranej przez urządzenie, a nie średniej podawanej przez tanie mierniki. Obciążenie generowane było przez 15-minutowy przebieg testu LinX w wersji 0.6.4, natomiast w spoczynku przez 10 minut wyświetlany był jedynie pulpit. Ze względu na wysoką klasę sprzętu pomiarowego, w obu przypadkach wahania wskazań okazały się bardzo niewielkie, w zasadzie nieprzekraczające 1 W. Dlatego też jako odczyt właściwy przyjmuję wartość najczęściej pojawiającą się na wyświetlaczu watomierza.
Spoczynek
Obciążenie
Różnice w poborze energii elektrycznej obu konstrukcji są kompletnie pomijalne.
Czas bootowania
Test polega na zmierzeniu czasu od uruchomienia komputera do pojawienia się ekranu logowania Windows 10. System w wersji Pro zainstalowany był na dysku SSD ADATA Premier SP550 o pojemności 120 GB.
Komputer testowy z płytą MSI X370 GAMING PRO CARBON włączył się w czasie o 5 sekund krótszym niż w przypadku konkurenta w postaci ASUS ROG Strix X370-F GAMING. Jest to jednak pewna różnica na korzyść opisywanego modelu. Co ciekawe, do tej pory było to raczej piętą achillesową w przypadku płyt AM4 od MSI.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Test płyty głównej MSI X370 GAMING PRO CARBON