Test płyty MSI B360 GAMING PLUS. Dobry wybór dla procesorów Coffee Lake?

Test płyty MSI B360 GAMING PLUS. Dobry wybór dla procesorów Coffee Lake?

Do sprawdzenia zużycia energii posłużył watomierz Voltcraft Energy Logger 4000F, charakteryzujący się klasą dokładności na poziomie ±1% oraz pracą w trybie True RMS. Ta ostatnia cecha zapewnia pomiar rzeczywistej wartości skutecznej, czyli faktycznie pobieranej przez urządzenie, a nie średniej podawanej przez tanie mierniki. Napięcie w sieci elektrycznej to oczywiście 230 V, natomiast częstotliwość 50 Hz. Wszelkie wartości na wykresach odnoszą się do kompletnej platformy testowej.

Obciążenie generowane było przez 15-minutowy przebieg testu LinX w wersji 0.6.4, natomiast w spoczynku przez 10 minut wyświetlany był jedynie pulpit. Ze względu na wysoką klasę sprzętu pomiarowego, w obu przypadkach wahania wskazań okazały się bardzo niewielkie, w zasadzie nieprzekraczające 1 W. Dlatego też jako odczyt właściwy przyjmuję wartość najczęściej pojawiającą się na wyświetlaczu watomierza.

Spoczynek

Obciążenie

W temacie poboru prądu niczego nie można zarzucić B360 GAMING PLUS. W spoczynku testowana konstrukcja okazała się być nowym liderem zestawienia ITHardware, zaś pod obciążeniem jest równie dobrze - tylko 5 W gorzej od prowadzącej B360M MORTAR TITANIUM. Jeżeli więc szukacie oszczędnej płyty głównej, to zdecydowanie warto zainteresować się opisywanym modelem, gdyż w tym aspekcie wypada po prostu znakomicie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test płyty MSI B360 GAMING PLUS. Dobry wybór dla procesorów Coffee Lake?

 0