Test routera Synology RT2600ac. Stary, ale jary?

Test routera Synology RT2600ac. Stary, ale jary?

Test routera Synology RT2600ac - Podsumowanie

Synology ma niełatwe zadanie, jeśli chodzi o promowanie Synology RT2600ac, bo flagowy router tajwańskiego przedsiębiorstwo jest po prostu drogi jak na model klasy AC2600. Jak się jednak okazało, oficjalna specyfikacja to jedno, a rzeczywistość drugie. RT2600ac udowadnia, że dzięki wysokiej klasy komponentom i odpowiedniej technologii może bić się pod względem wydajności z najmocniejszymi routerami w standardzie 802.11 ac, pokonując przeciwników, z którymi teoretycznie nie powinien mieć szans. Produkt Synology nie zawodzi pod względem łączności przewodowej, a jeśli chodzi o bezprzewodową aż dziw bierze, ile producentowi udało się wycisnąć z technologii Wi-Fi 5. Wysoka wydajność to jednak nie jedyna zaleta tego urządzenia, ponieważ oferuje on niezwykle bogate i rozbudowane pod względem funkcjonalności oprogramowanie SRM ze świetnym narzędziem QoS, kontrolą rodzicielską, zarządzaniem plikami i dodatkowymi pakietami. Warto też wspomnieć o technologii Smart WAN, potrafiącej obsłużyć dwa interfejsy WAN czy aplikacji mobilnej, a do tego dochodzą dwa porty USB i gniazdo na kartę pamięci SD.

RT2600ac udowadnia, że dzięki wysokiej klasy komponentom i odpowiedniej technologii może bić się pod względem wydajności z najmocniejszymi routerami w standardzie 802.11 ac...

 

Test routera Synology RT2600ac

Warto przy okazji wspomnieć, że Synology do 30 września rozdaje bezpłatnie licencje dla VPN Plus Client oraz Site-to-Site VPN na routerach Synology. Dzięki temu wartość takiego routera, szczególnie z perspektywy mniejszych firm, jest jeszcze większa. Nie oznacza to oczywiście, że RT2600ac pozbawiony jest wad. Tu wspomnieć trzeba o nieco rozczarowujących wynikach transferów plików w ramach USB, a więcej spodziewaliśmy się też po paśmie 2,4 GHz. Do tego, choć oprogramowanie jest niezwykle rozbudowane, to jednak miejscami mogłoby być szybsze. Pozostaje jeszcze kwestia ceny wynoszącej przeszło 1000 zł. Teoretycznie to dużo, jak na tej klasy router Wi-Fi 5, ale z drugiej strony, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie jego atuty i możliwości, a także bardzo wysoką wydajność, to router ten nawet dziś - przeszło 3,5 roku od premiery - jest po prostu bardzo dobrym wyborem dla świadomych, bardziej doświadczonych użytkowników i sektora small business. Router otrzymuje więc od nas wysoką ocenę 4/5 gwiazdek.

Synology RT2600ac

 Wysoka wydajność przy połączeniach przewodowych, bardzo wysoka wydajność w ramach Wi-Fi (5 GHz), rozbudowane pod względem funkcjonalności oprogramowanie, QoS, kontrola rodzicielska, dodatkowe pakiety, zarządzanie plikami, technologia Smart WAN, USB 2.0 + USB 3.0 + slot na kartę SD, bezpłatna licencja dla VPN Plus Client i Site-to-Site VPN (promocja obowiązuje do 30 września)

 Cena, szybkość transferów po USB, siła sygnału nieco poniżej oczekiwań, podobnie jak wyniki w ramach pasma 2,4 GHz

Cena (na dzień publikacji): 1059 zł

Gwarancja: 24 miesiące

* Testowaną produkt nabędziecie w sklepie Test płyty głównej MSI MEG Z490 ACE. Bezkompromisowo i efektownie

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Synology

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test routera Synology RT2600ac. Stary, ale jary?

 0