Test Synology DiskStation DS1621+ - NAS dla wymagających

Test Synology DiskStation DS1621+ - NAS dla wymagających

Wyniki testów wydajności

Test szybkości transfery w sieci Windows (CIFS) – dyski wewnętrzne (2 × 4 TB w macierzy RAID 1)

Wyniki osiągane przez Synology DiskStation DS1621+ są po prostu dobre. NAS doskonale radzi sobie tak z pobieraniem, jak i wysyłaniem plików. Oczywiście widać duży spadek wydajności w przypadku przesyłania dużej liczby małych plików, ale to zjawisko całkowicie normalne.

Test szybkości transfery w sieci FTP – dyski wewnętrzne (2 × 4 TB w macierzy RAID 1)

Co ciekawe, Synology DiskStation DS1621+ osiąga lepsze rezultaty w przypadku zastosowania transferu za pomocą sieci FTP. W momencie przesyłania pojedynczego, dużego pliku praktycznie zbliża się do możliwości interfejsu 1 GbE, co należy uznać za wynik bardzo zadowalający. Poprawę widać też przy przesyłaniu zdjęć oraz kopii systemu Windows, gdzie jest całe mnóstwo bardzo małych plików.

Test szybkości transfery w sieci Windows (CIFS) – dyski wewnętrzne (2 × 4 TB w macierzy RAID 1 + 2 x SSD 480 GB jako cache)

Synology DiskStation DS1621+ wyposażony jest w dwa złącza M.2 NVMe SSD. Po podłączeniu do nich odpowiednich dysków pełnią one rolę pamięci podręcznej. W takiej sytuacji algorytm samoistnie powinien zgrywać na nie najczęściej wykorzystywane pliki, aby dostęp do nich był znacząco usprawniony. Jednak wzrost wydajności widać już przy samym przesyłaniu plików. Nie jest on ogromny, ale jednak zauważalny.

Test szybkości transferu sieci Windows (CIFS) – dysk zewnętrzny 1 TB

Testowany NAS wyposażony jest również w złącza USB, do których można podłączać między innymi zewnętrzne pamięci. Dlatego też sprawdziliśmy, jak radzi sobie z wysyłaniem i pobieraniem danych właśnie na zewnętrzny dysk WD MyPassport 1 TB 5400 RPM. Tutaj również cokolwiek Synology cokolwiek zarzucić. Transfery są zadowalające i zgodne z oczekiwaniami.

Test Intel NAS Performance Toolkit (NASPT)

Intel NAS Performance Toolkit (NASPT) to już nieco starsze narzędzie, które od jakiegoś czasu nie było aktualizowane, ale nadal jest chętnie wykorzystywane do testowania NAS-ów. Zgodnie z oczekiwaniami testowany model radzi sobie bardzo dobrze ze wszystkimi postawionymi przed nim zadaniami.

Synology DiskStation DS1621+ Intel NASPT

TEST ATTO Benchmark

NAS sprawdziliśmy również w teście ATTO Benchmark, gdzie niewiele tak naprawdę brakuje do wykorzystania maksimum możliwości interfejsu 1 GbE. Tym samym do urządzenia nie można mieć absolutnie żadnych zastrzeżeń.

Synology DiskStation DS1621+ ATTO Benchmark

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Synology DiskStation DS1621+ - NAS dla wymagających

 0