Test Thermaltake Ceres 500 TG ARGB. No to konkurencja ma problem

Test Thermaltake Ceres 500 TG ARGB. No to konkurencja ma problem

Montaż podzespołów

Montaż podzespołów w Thermaltake Ceres 500 TG ARGB to czysta przyjemność i to pomimo faktu, że ta konstrukcja midi tower oferuje nam ogromną przestrzeń. Cały proces montażu zaczynamy od montażu zasilacza i przykręcenia go do ramki oraz instalacji od tyłu obudowy. Na płytę główną mamy bardzo dużo miejsca, plusem jest niewielki odstęp od piwnicy i sporo miejsca na górze, więc podłączenie kabli nie jest problemem. Jedyną problematyczną sytuacją, jaką możemy spotkać, to przypadek powiększonych płyt głównych ATX lub w formacie E-ATX, ponieważ zasłonią częściowo przepusty kablowe. Warto mieć ten fakt na uwadze przy wyborze komponentów.

W obudowie jest bardzo dużo przestrzeni w każdym kierunku. Ilość miejsca pozwala na nieograniczoną swobodę i nie ma najmniejszego problemu z poprowadzeniem przewodu EPS. Podłączenie wentylatora tylnego oraz układu chłodzenia lub blokopompki jest bezproblemowe. Miejsca na prowadzenie kabli jest dużo i tam, gdzie jest to potrzebne. W przypadku budowy customowego układu chłodzenia cieczą również mamy bardzo dużo przestrzeni na rezerwuar i grubsze chłodnice.

Praktycznym dodatkiem jest również dodatkowy stalowy wspornik dla karty graficznej.

 Wentylacja obudowy komputera do gier - jak to zrobić skutecznie

Aranżacja kabli z tyłu obudowy oraz mocowanie HDD/SSD

Z tyłu obudowy znajdziemy trzy plastikowe uchwyty z opaską rzepową do prowadzenia kabli, ponadto wiele otworów i wypustek na opaski zaciskowe. Jak na obudowę dla graczy przystało, producent zaoferował nam sporo miejsc montażowych dla HDD/SSD. Na HDD mamy koszyk 2 x HDD, bez wytłumiania drgań oraz trzy blachy, do których zamontujemy po dwa nośniki danych 2,5" lub po jednym 3,5". 

 Aranżacja okablowania w obudowie PC - poradnik i test

Efekt końcowy

Komputer złożony w Thermaltake Ceres 500 TG ARGB prezentuje się bardzo dobrze, idealnie wpasowując w nowoczesne wzornictwo. Alternatywną jest zamontowanie GPU pionowo (w tym wypadku adapter PCI-E nie jest dodawany do obudowy i należy go dokupić osobno) i montaż dodatkowego ekranu LCD na boku piwnicy. Reasumując, to jedna z ciekawszych obudów na rynku.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Thermaltake Ceres 500 TG ARGB. No to konkurencja ma problem

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł