Test Thermaltake Swafan Ex 12 RGB. Tak, to te pozwu patentowego

Test Thermaltake Swafan Ex 12 RGB. Tak, to te pozwu patentowego

Thermaltake Swafan Ex 12 RGB - Ocena i Opinia

Thermaltake Swafan Ex 12 RGB to taki powiew świeżości, podciągnięcie poprzeczki dla półki premium jeszcze wyżej. Dla mnie jako użytkownika końcowego liczy się  przede wszystkim wydajność, funkcjonalność oraz wygląd. Celowo pominąłem kwestie finansowe, gdyż w produktach premium cena nie odgrywa przecież aż tak znaczącej roli. Za najlepsze jesteśmy w stanie słono zapłacić. W przypadku tego zestawu zalet jest całe mnóstwo. Do nich niewątpliwie zaliczają się magnetyczne łączenie wentylatorów, wymienne wirniki z przeciwstawnym układem łopatek (reverse), świetne efekty podświetlania oraz bardzo rozbudowane oprogramowanie. O samym oprogramowaniu można napisać osobny artykuł i jak już wspomniałem wcześniej, sterować możemy tym aspektem z aplikacji na smartfona czy stosując polecenia głosowe.

Od strony technicznej wentylatory również sprawdzają się świetnie. Nie mam zarzutów przede wszystkim w kwestii wydajności jest, a przypominam, że Thermaltake Swafan Ex 12 RGB - dokładnie tak jak Chieftronic Nova - wykorzystuje mniejszy wirnik. Wentylatory mają charakterystykę wysokociśnieniową i dobrze sprawdzą się jako wentylacja obudowy, ale i jako owiewające radiator chłodzenia wodnego czy AiO. Jakość wykorzystanych materiałów jest bardzo dobra, a trwałe łożysko hydrauliczne zapewni nam długa prace w każdej pozycji. Do tego dochodzi płynne sterowanie prędkością obrotów sygnałem PWM, wraz z możliwością ustawienia indywidualnej krzywej prędkości obrotów dla każdego kanału kontrolera.

Thermaltake Swafan Ex 12 RGB to wydajne i świetnie wyglądające wentylatory dla osób nietolerujących bałaganu w obudowie. Połączenie magnetyczne i wymienne wirniki typu "reverse" to coś wspaniałego.

Nie obyło się jednak bez pomniejszych wad. Długie przewody na przykład są funkcjonalne, aczkolwiek myślę, że tym razem są po prostu zbyt długie. Nie podoba mi się również oplot na kablach, który jest za duży i zaburza ogólnie przyjętą estetykę produktu premium. Paracord byłby tu idealny. Ponadto przeszkadza mi złącze zasilania kontrolera w standardzie Molex i standardowa SATA miałaby tu zdecydowanie więcej sensu.

Za zestaw trzech wentylatorów Thermaltake Swafan Ex 12 RGB przyjdzie nam zapłacić ok. 524 zł. Nie da się ukryć, że to bardzo droga impreza, ale obcujemy z produktem typowej klasy premium, który rzeczywiście ma bardzo wiele do zaoferowania. I nie mówię tutaj wyłącznie o złączu magnetycznym, ponieważ podobne rozwiązania stosują marki takie jak Lian Li czy Seasonic (tak, Seasonic ma w ofercie wentylatory). Tt oferuje jednak sporo więcej. Reasumując, zestaw jest ciekawą propozycją nie tylko do wentylacji obudowy, ale i na radiator chłodzenia wodnego, czy też chłodnicy AiO. Jeśli jesteś estetą i entuzjastą sprzętu komputerowego, dla którego liczy się zarówno wygląd, jak i wydajność, testowane wentylatory Swafan Ex będą dla Ciebie. Thermaltake Swafan Ex 12 RGB zapracował na solidne 4,5 gwiazdki oraz wyróżnienia wydajność i innowacyjność. Połączenie magnetyczne i wymienne wirniki typu "reverse" to coś wspaniałego.

Ocena Thermaltake Swafan Ex 12 RGB

Thermaltake Swafan Ex 12 RGB - opinia

 Thermaltake Swafan Ex 12 RGB - zalety

  • Magnetyczne połączenie
  • Wymienne wirniki reverse
  • Wysoka wydajność
  • Atrakcyjny wygląd
  • Podświetlana ramka i wirnik
  • 20 diod ARGB
  • Łożysko HDB
  • Kontroler
  • Rozbudowane oprogramowanie
  • Sterowanie sygnałem PWM
  • Synchronizacja z płytami głównymi
  • Wysoka jakość

 Thermaltake Swafan Ex 12 RGB - wady

  • Złącze Molex do zasilania kontrolera
  • Zbyt długie kable
  • Nieestetyczny oplot okablowania

Thermaltake Swafan Ex 12 RGB - cena

Cena na dzień publikacji: ok. 524 zł 

Gwarancja: 2 lata

Kup wentylatory Thermaltake Swafan Ex 12 RGB najtaniej na Ceneo.pl

Sprzęt do testów dostarczył:

Endorfy

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Thermaltake Swafan Ex 12 RGB. Tak, to te pozwu patentowego

 0