TN vs IPS vs VA - jaka matryca najlepsza dla graczy?

TN vs IPS vs VA - jaka matryca najlepsza dla graczy?

Podsumowanie

Jak więc widać, panele TN wbrew obiegowej opinii wciąż mają wiele do zaoferowania, a w przypadku graczy nastawionych na rywalizację i kompetytywną rozgrywkę wydają się być najrozsądniejszym wyborem. Nie tylko zapewniają najlepsze odwzorowanie ruchu, dostarczając najmniejsze smużenie i najostrzejszy obraz w dynamicznych scenach, ale i najniższy input lag. Testując trzy monitory wyposażone w odmienne matryce, najlepiej w tym zakresie wypadł model iiyama G-Master GB2760QSU Red Eagle ze 144 Hn wyświetlaczem TN, a co więcej w trakcie testów w takich tytułach, jak Call of Duty: modern Warfare, Batlefield V, Fortnite i Counter-Strike: Global Offensive dostarczał on subiektywnie najlepszych wrażeń z rozgrywki. Co więcej, w tego typu produkcjach praktycznie w ogóle nie odczuwaliśmy wad związanych z przypadłościami matryc TN, jak kąty widzenia czy gorsze odwzorowanie kolorów.

Panele TN wbrew obiegowej opinii wciąż mają wiele do zaoferowania, a w przypadku graczy nastawionych na rywalizację i kompetytywną rozgrywkę wydają się być najrozsądniejszym wyborem.

Warto przy tym pamiętać, że niższy czas reakcji oraz input lag, a także wysokie częstotliwości, przekładają się na realne osiągi w grach, co stanowi istotną przewagę modeli z matrycami TN. Oczywiście wiele zależy od naszych preferencji i osoby nastawione głównie na singlowe tytuły, gdzie nie musimy rywalizować z innymi graczami lub też gry, gdzie tempo rozgrywki jest po prostu wolniejsze, preferować mogą inne matryce, które zapewnią lepszą jakość statycznego obrazu (w szczególności IPS). Nie zmienia to jednak faktu, że TN nie są jedynie tańszą alternatywą dla pozostałych typów wyświetlaczy, ale stanowić powinny podstawowy wybór hardcore’owych graczy, szczególnie preferujących sieciowe shootery, które dominują pod względem popularności na PC.       

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TN vs IPS vs VA - jaka matryca najlepsza dla graczy?

 0