TP-Link M7650 - test przenośnego hotspota LTE, czyli MiFi z górnej półki

TP-Link M7650 - test przenośnego hotspota LTE, czyli MiFi z górnej półki

TP-Link M7650 to sprzęt MiFi z najwyższej półki, który powinien trafić w gusta najbardziej wymagających użytkowników, którzy nie bawią się w półśrodki. Urządzenie pochwalić może się wsparciem dla LTE Cat. 11 (600/50 Mb/s), co sprawia, że jest bardzo przyszłościowe. Wyniki testów wydajnościowych nie zawodzą, choć trzeba mieć na uwadze, że uzyskiwane prędkości zależą od wielu czynników, tj. operatora, serwera czy zagęszczenia innych sieci Wi-Fi w naszej okolicy. Za plus uznać trzeba również kompaktowy design (można go zabrać ze sobą wszędzie, chowając choćby do kieszeni) i wytrzymałą na upadki obudowę, a wiele osób doceni też prostotę konfiguracji i możliwość obsługiwania podstawowych funkcji bezpośrednio z poziomu routera, co jest możliwe dzięki wyświetlaczowi i dwóm przyciskom. Bardzo dobrze wypadają również opcje zarządzania urządzeniem z poziomu dodatkowego oprogramowania i o ile mobilna aplikacja jest raczej uboga w funkcje, tak interfejs www zawiera wiele przydatnych i nie tak oczywistych ustawień. Nieco zawodzi jednak sama jakość wykonania, a siła rozprowadzanego przez M7650 sygnału Wi-Fi mogłaby być nieco większa.

TP-Link M7650 to sprzęt MiFi z najwyższej półki, który powinien trafić w gusta najbardziej wymagających użytkowników, którzy nie bawią się w półśrodki.

TP-Link M7650 - test przenośnego hotspota LTE z górnej półki

Tu dochodzimy do kwestii opłacalności tego routera MiFi. Dużo zależeć będzie tu od indywidualnych potrzeb użytkownika, ale trzeba mieć na uwadze, że obecnie w naszym kraju nie jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać potencjału tego produktu. Niemniej jednak jest to bardzo wydajne rozwiązanie (choć na rynku znajdziemy już nawet routery MiFi z LTE Cat. 16), co przekłada się również na osiągi w przypadku wolniejszych transferów. Każdy musi więc sam odpowiedzieć na pytanie, czy chce zainwestować ok. 660 zł w sprzęt, który posłużyć może mu kilka dobrych lat (przynajmniej do upowszechnienia się standardu 5G), czy też nie chce przepłacać i woli zdecydować się na zakup czegoś, co bardziej odpowiada współczesnym realiom, np. model M7450 ze wsparciem dla LTE Cat.6 (300/50 Mb/s). Trudno jednak nie docenić możliwości tego produktu, dlatego też zdecydowaliśmy się przyznać mu wysoką ocenę cztery na pięć gwiazdek.

TP-Link M7650

TP-Link M7650

 wysoka wydajność w ramach sieci komórkowych, funkcjonalne oprogramowanie, wytrzymała konstrukcja, prosta konfiguracja, stabilność pracy, niewielki rozmiar 

 jakość wykonania pozostawia nieco do życzenia, podobnie jak siła generowanego sygnału

Cena (w dniu publikacji): ok. 669 zł

Gwarancja: 24 miesiące

Do testu dostarczył:

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link M7650 - test przenośnego hotspota LTE, czyli MiFi z górnej półki

 0