TP-Link Neffos C7 - test

TP-Link Neffos C7 - test

Pojemność baterii w Neffosie można nazwać odpowiednią – 3060 mAh to wartość idealnie równoważąca długość pracy urządzenia z jego gabarytami. Warto również przypomnieć, że pomimo przekątnej 5,5 cala rozdzielczość jaką mamy do dyspozycji nie powoduje szybkich ubytków energii płynącej ze źródła zasilania. Podczas intensywniejszego korzystania z telefonu nie powinniśmy mieć w ciągu dnia problemów z jego baterią, a rozważniejsze umożliwi nawet dwie doby pracy. Dla prawdziwych masochistów (lub w sytuacjach awaryjnych) przygotowano ultra-oszczędny tryb pracy urządzenia – mamy wtedy do dyspozycji wyłącznie funkcję dzwonienia i wysyłania smsów. Proces odnawiania akumulatora na fabrycznej ładowarce jest powolny. Oczywiście wynika to z faktu braku zastosowania jakichkolwiek technologii szybszego ładowania, ale testy których szczegółowe wyniki można zobaczyć w tabeli wskazują, że całą operację można wykonać nieznacznie szybciej przy użyciu mocniejszej ładowarki o prądzie ładowania wynoszącym 2A. Jeśli zaś chodzi o wykorzystanie akumulatora – 3-godzinny seans (jasność ekranu ustawiona na 50%) pozbawił baterię 40% swojej pojemności, a 6-godzinny 80%.

 

Czas ładowania (min) % baterii na dołączonej ładowarce % baterii na ładowarce 2 A
10 8 9
30 20 23
60 41 47
90 63 68
120 86 91
150 98 100 (135 min)
160 100  

Pierwsze 10 minut ładowania odbywało się na wyłączonym urządzeniu. Dalej proces ładowania przebiegał przy zablokowanym telefonie i włączonym Wi-Fi. Na podstawie tego testu można wysnuć następujące wnioski:

  • telefon ładuje się stosunkowo wolno przy zastosowaniu ładowarki dołączonej do zestawu
  • efektywne ładowanie trwa przez praktycznie cały czas ładowania, dopiero po osiągnięciu 90-92% prąd ładowania spada z 1 A do połowy tej wartości, aby przy końcu osiągnąć moc 0,2 A*
  • używając mocniejszej ładowarki zaoszczędzimy niespełna pół godziny podczas pełnego ładowania (smartfon przyjmuje wtedy prąd ok. 1,19 A)
  • podczas ładowania od 0 do 100% miernik wskazał doładowanie akumulatora energią równą 2500 mAh

* Pomiary zostały wykonane przy użyciu miernika Keweisi

Komentarze do: TP-Link Neffos C7 - test