TP-Link Neffos C7 - test

TP-Link Neffos C7 - test

Neffos C7 jest modelem bardzo zbliżonym do innych urządzeń w przedziale cenowym do 500 złotych. Parametry takie jak procesor, układ graficzny czy pojemność pamięci operacyjnej nie robią na użytkownikach większego wrażenia, lecz w pełni wystarczają do standardowych operacji wykonywanych na telefonie. Również w przypadku jakości dźwięku oraz obrazów rejestrowanych przez aparaty nie będziemy popadać w nadmierny zachwyt. Mimo to, TP-Link daje w nasze ręce smartfon, który zadowoli mniej wymagające osoby poprzez intuicyjną i lekką nakładkę systemową NFUI 7.0 połączoną z Androidem Nougat oraz akumulator o dobrej wydajności. Amatorzy fotografii, czy też osoby często wymieniające się zdjęciami poprzez komunikatory społecznościowe, nie powinni być zawiedzeni - aparat może nie grzeszy parametrami, ale przy nabraniu wprawy podczas ustawień punktu pomiaru ostrości pozwala na wykonanie naprawdę przyzwoitych zdjęć.

TP-Link nie jest jeszcze mocno rozpoznawalną marką na rynku smartfonów, jednak opinie i renoma zdobyte przez urządzenia sieciowe tej firmy pozwalają na danie kredytu zaufania Neffosom. Na forach często widzę pytania w stylu „czy mogę zrobić wzmacniacz Wi-Fi z telefonu?” – oczywiście, wystarczy, że posiadasz Neffosa C7.

TP-Link powinien przykuć uwagę osób, które potrzebują narzędzi do swoich sieci Wi-Fi. Firma postanowiła zaimplementować tutaj rozwiązania zaczerpnięte z urządzeń sieciowych, z których zresztą słynie. O ile aplikacje do administrowania istniejącymi połączeniami bezprzewodowymi (współpraca odbywa się w obrębie sprzętu wspominanej firmy) przydadzą się zaawansowanym użytkownikom, o tyle opcja wykorzystania smartfona jako wzmacniacza sygnału znajdzie już dużo szersze grono odbiorców. Również jakość wykonania i ergonomia telefonu stoją na przyzwoitym poziomie - nawet biorąc pod uwagę obudowę wykonaną z poliwęglanu. Mimo to, myślę, że wytrzyma ona próbę czasu, o ile użytkownik nie będzie wystawiał jej na zbytnie zagrożenia. Jak w przypadku każdego telefonu, zalecam zaopatrzenie się w szkło/folię oraz etui, które powinny zabezpieczyć C7 przed nieprzewidzianymi zdarzeniami – akcesoria te są dostępne od producenta, więc nie będzie problemów z ich spasowaniem. Urządzenie możemy zakupić w dwóch wersjach kolorystycznych: szarej (testowany model) oraz złotej.

 

TP-Link Neffos C7

 funkcja repeatera sieciowego, rozbudowane opcje administracyjne sieci Wi-Fi, lekka nakładka, przyzwoity dźwięk na słuchawkach

 lekkie trzaski w dolnej części obudowy, trzeba dojść do wprawy w wykonywaniu zdjęć, słaba jakość muzyki z głośnika

Cena (na dzień publikacji): 499 zł

Gwarancja: 2 lata, door to door

 

Sprzęt do testów dostarczył: 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link Neffos C7 - test

 0