vivo Y76 5G, czyli tanie smartfony też mogą dobrze wyglądać, ale... jakim kosztem?

vivo Y76 5G, czyli tanie smartfony też mogą dobrze wyglądać, ale... jakim kosztem?

vivo Y76 5G - podsumowanie

vivo Y76 5G to kolejna ciekawa propozycja w ofercie tego producenta, która ma szansę trafić w gust odbiorców, choć będzie to… bardzo konkretna grupa osób. Jaka? Mowa o użytkownikach poszukujących niedrogiego smartfona, dla których liczą się przede wszystkim atrakcyjny wygląd i szybkie ładowanie, pozwalające na intensywne korzystanie z urządzenia, bo producent zdecydował się na kilka naprawdę poważnych cięć w zakresie innych elementów. Nie da się ukryć, że vivo Y76 5G wygląda naprawdę dobrze i choć mamy do czynienia z tworzywem sztucznym, na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że urządzenie kosztuje sporo więcej. Nieźle spisują się też 50 MP aparat główny i 16 MP kamerka przednia, szczególnie w sprzyjających warunkach świetlnych, a bateria o niezbyt imponującej pojemności 4100 mAh zaskakuje czasem pracy i szybkim ładowaniem FlashCharge 44W.

vivo Y76 5G to propozycja dla użytkowników poszukujących niedrogiego smartfona, dla których liczą się przede wszystkim atrakcyjny wygląd i szybkie ładowanie, pozwalające na intensywne korzystanie z urządzenia.

vivo Y76 5G

Zobacz także: vivo V21 5G - test smartfona dla fanów selfie. Czy dobry aparat wystarczy, by pokonać rywali?

Ale… w cenie 1499 PLN spodziewać można się zdecydowanie więcej niż wyświetlacz IPS o odświeżaniu 60 Hz, układ MediaTek Dimensity 700, bardzo przeciętny pojedynczy głośnik multimedialny czy możliwości fotograficzne ograniczone praktycznie do 16 MP kamerki przedniej i 50 MP obiektywu głównego, bo vivo pozbawiło ten model nawet jednostki szerokokątnej (osobiście nie tęsknię, ale dla części użytkowników może to być istotny brak). Co prawda rynek szybko zweryfikował zapędy producenta i aktualnie vivo Y76 5G bez problemu kupimy za 1249 PLN, co mówiąc szczerze i tak jest dość wysoką kwotą - szczególnie biorąc pod uwagę, że za 1400 PLN możemy kupić przywoływane wcześniej vivo V21 5G, które ma szklany panel tylny, AMOLED o odświeżaniu 90 Hz, lepszy procesor, 64 MP aparat główny z OIS (i możliwością nagrywania 4K) i 8 MP szerokokątny, a do tego fenomenalną 44 MP jednostkę przednią. Podsumowując, tak daleko posunięte ograniczenia są przy tej cenie trudne do zaakceptowania, szczególnie że konkurencja w tym segmencie rynku jest ogromna, dlatego ode mnie ocena 3 na 5 gwiazdek i odznaczenie za design.

vivo V21 5G

 

vivo Y76 5G - opinia :

 vivo Y76 5G - plusy: 

 • ładna obudowa
 • solidny aparat główny 50 MP
 • rozbudowane opcje aplikacji aparatu w zakresie portretów
 • długi czas pracy na baterii i szybkie ładowanie 44 W
 • gniazdo 3,5 mm jack
 • łączność 5G

 vivo Y76 5G - minusy:

 • ekran IPS o niskim odświeżaniu
 • ubiegłoroczny procesor z budżetowej półki i przeciętna wydajność
 • brak obiektywu szerokokątnego
 • brak Androida 12 prosto z pudełka (ale aktualizacja już dostępna)
 • kiepski głośnik multimedialny

 

Cena (na dzień publikacji): 1249 zł (8/128 GB)

Gwarancja: 24 miesiące

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: vivo Y76 5G, czyli tanie smartfony też mogą dobrze wyglądać, ale... jakim kosztem?

 0