Analiza wnętrza XPG Pylon 750 W
Za chłodzenie elektroniki odpowiada znany z Seasonic Focus GX-750 120-milimetrowy wentylator marki Hong-Hua HA1225H12F-Z z łożyskiem FDB (Fluid Dynamic Bearing), czyli dynamicznym łożyskiem olejowym, gdzie specjalna konstrukcja pozwala ograniczyć drgania, tarcie czy temperaturę. Wszystko to przekłada się na cichą oraz niezawodną pracę. Producent określa maksymalną prędkość na 2200 obr./min.
Konstrukcja nie wygląda na najnowsze standardy, nie widzę tutaj układu rezonansowego LLC, co obecnie można uznać za typowe rozwiązanie, jest za to płytka z konwerterami DC-DC. Cóż, zacznijmy od początku. Do chłodzenia kluczowych elementów w XPG Pylon 750 W mamy trzy aluminiowe radiatory. Rozmieszczenie elementów sprzyja dobrej cyrkulacji powietrza i jest następujące - po lewej stronie znajduje się filtr EMI, a jego pierwsza część przylutowana jest na wtyku zasilania na tzw. pająka. Drugą część filtra znajdziemy na głównym laminacie, po lewej stronie. Wyżej widzimy radiator (wygięta blaszka) dla mostka prostowniczego. Obok cewki PFC napotykamy wysokonapięciowy kondensator filtrujący sekcji APFC. Poniżej mamy radiator chłodzenia sekcji PFC oraz tranzystorów kluczujących pracujących w topologi pół mostu. Pod transformatorem głównym mamy radiator odprowadzający ciepło z sekcji prostowania linii +12 V. Pod nim mały pionowy laminat z konwerterami DC-DC. W jego okolicy mamy cewki oraz baterię kondensatorów elektrolitycznych, a przy samej dolnej krawędzi wyjście lutowane kabli. Producentem OEM jest CWT, czyli tak samo jak serii Core Reactor. Wykorzystano platformę CSB, z której korzysta również Thermaltake BM2 750 W czy Enermax MaxPro II 700 W.
Test zasilacza Asus ROG Strix 750 W
Jakość lutowania jest dobra, miejscami widać trochę topnika, ale końcówki są ładnie poprzycinane, a elementy równe i oceniam ją na 4 w sześciostopniowej skali.
Na rewersie PCB znajdują się dodatkowe elementy elektroniczne jak kontroler PFC CM6800TX.
Pokaż / Dodaj komentarze do: XPG Pylon 750 W - test zasilacza z 80 PLUS Bronze