Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Jak wybrać dobrą myszkę dla gracza?

Dodano: 07 Listopad 2016, 10:35, przez: Damian Jaroszewski
Przeczytano: 17,687, komentarzy: 0,
Spis treści:

Przewodowa czy bezprzewodowa?

Odpowiedź jest dość prosta – myszka przewodowa będzie lepsza. Potwierdzają to przede wszystkim profesjonalni gracze, którzy nie korzystają z urządzeń bezprzewodowych. Ale dlaczego? Powodów jest przynajmniej kilka.

Między bajki można włożyć opinie o większych opóźnieniach w myszkach pozbawionych kabli. Wysokiej jakości gryzonie wypadają w tym względzie porównywalnie do sprzętów przewodowych. Tego samego nie można powiedzieć o tańszych modelach, ale takie nie interesują zaawansowanych graczy. Dużo ważniejsze jest to, że myszka bezprzewodowa wymaga zasilania w postaci wbudowanego akumulatora lub baterii. Z tego powodu jest cięższa, a to spora wada. Poza tym może się rozładować w najmniej oczekiwanym momencie. Ciągłe dbanie o poziom naładowania mija się z celem.

No i wreszcie modele bezprzewodowe są dużo droższe. Dla porównania – SteelSeries Sensei z kablem kosztuje około 250 zł. Za ten sam model w wersji bezprzewodowej trzeba zapłacić ponad 450 zł. Właśnie dlatego lepiej wybrać myszkę przewodową i pozbyć się kilku problemów jednocześnie.

Oceń artykuł:
(Głosów: 4)

NAPISZ KOMENTARZ