Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Jak zrobić kopię zapasową danych na smartfonie?

Tagi: kopia zapasowa, Android, Windows Phone, iOS, Samsung, Apple, LG
Dodano: 02 Styczeń 2017, 16:16, przez: Damian Jaroszewski
Przeczytano: 1,266, komentarzy: 0,
Spis treści:

Użytkownicy komputerów, smartfonów i tabletów dzielą się podobno na dwa rodzaje – tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy dopiero zaczną je robić. Chociaż to humorystyczne ukazanie pewnego trendu, to jednak jest w nim sporo prawdy. Kopia zapasowa może się okazać zbawienna, a jej utworzenie nie jest ani trudne, ani czasochłonne.

Po co kopia zapasowa?

Kopia zapasowa to nic innego, jak zapisanie kluczowych dokumentów, ustawień, wiadomości, a nawet ustawień aplikacji w osobnym pliku, który możemy trzymać na komputerze lub wirtualnym dysku. W ten sposób mamy pewność, że łatwo i szybko przywrócimy urządzenie do wcześniejszych ustawień, odzyskamy wszystkie wiadomości, zdjęcia, pliki wideo, muzykę oraz listę kontaktów.

Sytuacji, w których kopia zapasowa może okazać się zbawienna można wymienić co najmniej kilka. Pierwsza to chociażby awaria urządzenia i konieczność zakupienia nowego. Wystarczy kilka minut i nowy smartfon będzie miał wszystko to, co mieliśmy na starym. Poza tym urządzenia mobilne od czasu do czasu wymagają przywrócenia do ustawień fabrycznych. Dzięki temu odzyskują sprawność z momentu ich pierwszego uruchomienia. Jest to też zalecane po każdej aktualizacji systemu operacyjnego, chociaż nie zawsze wymagane.

Kopia zapasowa na smartfonie

Oceń artykuł:
(Głosów: 0)

NAPISZ KOMENTARZ