Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Wielki test chłodzeń CPU 2016. Trzy nowe modele AIO

Dodano: 28 Grudzień 2016, 18:10, przez: Krzysztof Opacki
Przeczytano: 116,019, komentarzy: 0,
Spis treści:

Thermalright Macho Direct to nieco tańsza i uproszczona wersja modelu HR-02. Radiator jest lekko krótszy, zabrano jedną rurkę cieplną i zmieniono podstawę radiatora w taki sposób, że owe rurki przylegają bezpośrednio do procesora. Ten manewr prawdopodobnie pozwolił zaoszczędzić na materiale, a jak pokazała historia coolery z H.D.T także mogą być bardzo wydajne. W tym wypadku wątpliwości może jednak budzić wykończenie podstawy - rurki powinny być moim zdaniem lepiej oszlifowane.

W kwestii wydajności Macho Direct nie zawodzi oczekiwań, choć jest oczywiście nieco słabszy od swoich większych i droższych braci. Na tle konkurencji w podobnej cenie, wydajność i kultura pracy wyglądają dobrze, ale też niczym szczególnym się Macho Direct nie wyróżnia. No i system montażu - podobnie jak w innych modelach jest nieco przekombinowany.

Elementów jest troszkę za dużo, a chaotyczna instrukcja powoduje, że montaż może chwilkę zająć. Mam też wątpliwości, czy śrubki M3 z tak małymi główkami to dobry pomysł w przypadku radiatora tych rozmiarów (na szczęście nie jest ciężki, ale i tak śruby nie wyglądają zbyt solidnie). Ponieważ jedną śrubkę trzeba przykręcać celując przez dziury w finach radiatora producent dołącza do kompletu wystarczająco długi śrobkręt. Woreczki ze ścubkami i częściami są jednorazowe, trzeba uważać żeby nie pogubić części w przypadku chęci póżniejszej zmiany platformy na inną.

dobra jakość wykonania, dobra wydajność za tą cenę, wysoka kultura pracy, nie utrudnia montażu pamięci RAM z wysokim radiatorem

  system montażu nieco zbyt skomplikowany

Cena (na dzień 8.11.2016): około 170 zł

Do testu dostarczył:

http://thermalright.com

 

Specyfikacja

Thermalright Macho Direct
Wymiary całkowite (długość x szerokość × wysokość) 144x140x158 mm
Waga coolera 810 g
Model zastosowanego wentylatora 140 mm oversized (otwory 120 mm)
Rozpiętość obrotów wentylatorów (nominalna) 300-1300
Kontrola obrotów wentylatora PWM
Kompatybilny z podstawkami Intel LGA 775/1150/1151/1155/1156/1366/2011/2011-3
AMD FM1/FM2/FM2+/AM2/AM2+/AM3/AM3+   

 

Galeria produktu

Oceń artykuł:
(Głosów: 10)

NAPISZ KOMENTARZ