8 minut rozgrywki z nowej gry twórców gier Max Payne i Alan Wake

8 minut rozgrywki z nowej gry twórców gier Max Payne i Alan Wake

Jedną z największych niespodzianek na konferencji Sony było ujawnienie nowej gry studia Remedy, czyli twórców Max Payne, którzy ostatnio robili gry na wyłączność dla Microsoftu (Alan Wake czy Quantum Break).

Nowa gra fińskiego dewelopera nosi tytuł Control i będzie multiplatformowym tytułem, który ukaże się na PC, PS4 i Xbox One, a wydawcą tej produkcja została firma 505 Game. Akcja gry umiejscowiona została w dość unikalnym nieustannie zmieniającym się świecie, który zestawia znajomą nam rzeczywistość z dziwnymi i niewyjaśnionymi elementami. Control określane jest jako nadprzyrodzona gra akcji TPP i jeśli chodzi o zarys fabularny, to wiemy, że tajemnicza agencja w Nowym Jorku stała się  celem inwazji pozaziemskiego zagrożenia, a my wcielamy się w Jesse Faden, nową dyrektor, która próbuje odzyskać tytułową kontrolę nad wydarzeniami. Jak na razie brzmi to dość enigmatycznie, ale zapewne kolejne prezentacje przyniosą więcej szczegółów w tym temacie.

Control określane jest przez twórców jako nadprzyrodzona gra akcji TPP

Twórcy określają swoją nową produkcję jak sandboksowe doświadczenie napędzane rozgrywką stworzoną w oparciu o autorski silnik Northlight. Gracze mają być tu nieustannie zmuszani do łączenia nadprzyrodzonych zdolności naszej bohaterki, modyfikowania uzbrojenia i szybkiego reagowania na interaktywne otoczenie, przedzierając się przez tajemnicze światy, z których Remedy jest już znane. Trzeba przyznać, że telekinetyczne umiejętności  Jesse w połączeniu z nieustannie zmieniającą się architekturą prezentują się bardzo intrygująco. Poniżej możecie obejrzeć 8-munitowy materiał z rozgrywki i od razu widać, że gra ma typowy styl Remedy, więc fani tej ekipy powinni być zadowoleni. Liczymy też na ciekawą historię, a jeśli chodzi o premierę, to planowana jest ona w przyszłym roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: 8 minut rozgrywki z nowej gry twórców gier Max Payne i Alan Wake

 0