Adata zapowiada moduły DDR5 o rekordowej prędkości 12600 MHz

Adata zapowiada moduły DDR5 o rekordowej prędkości 12600 MHz

Po koniec roku, wraz z debiutem procesorów Intel Alder Lake, nastąpiła długo wyczekiwana generacyjna zmiana w segmencie RAM i w końcu będziemy mogli się przesiąść na moduły DDR5. Wygląda na to, że na starcie nie zabraknie szybkich modułów od różnych producentów.  

Co ciekawe, pierwsze konsumenckie moduły pamięci RAM DDR5 już wylądowały na rynku za sprawą Teamgroup, pomimo że na obecną chwilę nie ma żadnej platformy, która jest w stanie je obsłużyć. Inni producenci zapowiadają jednak, że szykują się na ostatnio kwartał z debiutem swoich produktów i jednym z nich jest Adata i jej marka XPG, które ogłosiły kilka nowych produktów, w tym pierwsze moduły pamięci DDR5, które będą oferować częstotliwości do 12600 MT/s, co czyni je najszybszymi ogłoszonymi do tej pory. Firma ogłosiła również szereg innych produktów, w tym dyski SSD PCIe Gen4, zewnętrzne dyski SSD, laptopy i czytniki kart SD.

Adata ogłosiło kilka nowych produktów, w tym pierwsze moduły pamięci DDR5, które będą oferować częstotliwości do 12600 MT/s.

Adata zapowiada moduły DDR5 o rekordowej prędkości 12600 MHz

Adata zaprezentowała na swojej imprezie dwa modele pamięci DDR5, z których jeden to dość generyczny moduł o maksymalnej częstotliwości roboczej 8400 MT/s i pojemności do 64 GB na moduł DIMM pracujący przy napięciu 1,1 V. Specyfikacja ta pokrywa się z większością dotychczasowych zapowiedzianych modułów DDR5, w tym od takich firm jak Samsung, SK Hynix i Crucial.

Ale drugi zaprezentowany model to już zdecydowanie inna para kaloszy. Ten pochwalić może się bowiem prędkością do 12 600 MT/s, co oznacza, że jest to najszybszy jak dotąd ogłoszony moduł DDR5. Ten produkt trafi na rynek w ramach marki XPG i będzie skierowany do graczy i entuzjastów. Niestety to wszystko, co producent miał do powiedzenia na jego temat. Nie ma ani słowa na temat cen, dostępności ani nadchodzących konfiguracji pamięci dla nowych modułów DDR5.

Analitycy przewidują, że DDR5 będzie mieć większy udział w rynku niż DDR4 do 2023 roku

Ciekawie będzie zobaczyć, jak szybko firma Adata może rozpocząć produkcję swoich ultraszybkich modeli pamięci 12600 MT/s, ponieważ SK Hynix niedawno sugerowało, że na starcie nie ma co liczyć na zestawy zbliżające się do 8400 MT/s, gdyż takowe nie będą dostępne w pierwszej fali DDR. Mówiąc najprościej, DDR5 musi osiągnąć pewien poziom dojrzałości, zanim superszybkie zestawy staną się rzeczywistością, przynajmniej w sprzedaży detalicznej. Mimo tego dobrze jest widzieć ultraszybkie moduły DDR5 na horyzoncie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Adata zapowiada moduły DDR5 o rekordowej prędkości 12600 MHz

 0