Horizon Forbidden West wyciekło nad ponad miesiąc przed premierą. Uwaga na spoilery

Horizon Forbidden West wyciekło nad ponad miesiąc przed premierą. Uwaga na spoilery

Horizon Forbidden West to jedna z największych ekskluzywnych gier tego roku na PlayStation (obok God of War: Ragnarok). Nieco ponad miesiąc przed premierą tej gry akcji z otwartym światem, do sieci wyciekła niedokończona wersja tego tytułu.

Według Video Games Chronicle, kompilacja, która wyciekła do sieci, zawiera całą główną zawartość Horizon Forbidden West, chociaż brakuje niektórych assetów graficznych. Zrzuty ekranu i filmy z rzekomej wersji gry na PS4 pojawiły się w mediach społecznościowych już w poniedziałek. Wiele z nich zostało później usuniętych z Twittera ze względu na zgłoszenia przesłane przez właściciela praw autorskich, co sugeruje, że Sony aktywnie działa w temacie i przeciek jest prawdziwy. W momencie publikacji tej informacji „piracka” wersja Forbidden West nie wydaje się krążyć w portalach do udostępniania plików.

Według Video Games Chronicle, kompilacja, która wyciekła do sieci, zawiera całą główną zawartość Horizon Forbidden West, chociaż brakuje niektórych assetów graficznych.

Z pewnością jednak będzie to kolejny frustrujący okres dla Sony. Warto bowiem przypomnieć, że na kilka miesięcy przed premierą The Last of Us Part II duża część gry, w tym przerywniki filmowe z głównymi spojlerami fabularnymi, wyciekły do sieci i choć japońska firma starała się szybko gasić pożary, to jednak sporej części graczy zepsuto część niespodzianek. 

Jeśli jesteście fanami Horizon Zero Dawn, którzy nie mogą się doczekać kontynuacji, przez najbliższy miesiąc najlepiej będzie bardzo ostrożnie rozglądać się po Internecie w poszukiwaniu informacji o grze. W takiej sytuacji warto wyciszyć niektóre słowa kluczowe związane z Horizon Forbidden West w mediach społecznościowych, a nawet zainstalować rozszerzenia przeglądarki, aby uniknąć spoilerów.

Horizon Forbidden West oficjalnie zadebiutuje (o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem) dopiero 18 lutego. Sequel będzie dostępny na PS4 i PS5, a gracze ostatniej generacji będą mogli bezpłatnie uaktualnić grę do wersji nowej generacji. W wywiadzie opublikowanym w czerwcu dyrektor Guerrilla Games (studio odpowiedzialne za Horizon Forbidden West), West Mathijs de Jonge, stwierdził, że gra nie ucierpiała przez słabszą z dwóch platform docelowych. O tym przekonamy się jednak dopiero po premierze.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Horizon Forbidden West wyciekło nad ponad miesiąc przed premierą. Uwaga na spoilery

 0