Instagram pracuje nad zabezpieczeniem przeciw nagości w wiadomościach

Instagram pracuje nad zabezpieczeniem przeciw nagości w wiadomościach

Instagram pracuje na ochroną przed nagością w wiadomościach. W tym celu opracowywane jest specjalne narzędzie, które wprowadzi cenzurę niechcianych zdjęć. Opublikowany zrzut ekranu z wczesnych prac dostarcza informacji, że nowa funkcja zakrywa obrazy, które mogą zawierać nagość. Instagram nie ma ponoć jednak dostępu do tych zdjęć.

Otrzymywanie niechcianych wiadomości oraz zdjęć w mediach społecznościowych jest dobrze znanym problemem. Instagram chce jednak walczyć z niecenzuralnymi treściami w wiadomościach, opracowując specjalne narzędzie. Jeden z użytkowników Twittera udostępnił zrzut ekranu, który dostarcza informacji o nowej funkcji. Przede wszystkim, obrazy mogące zawierać nagość, będą automatycznie zakrywane. Oczywiście będzie opcja wyboru, czy chcemy mimo wszystko zobaczyć otrzymane zdjęcie. Ważnym szczegółem jest również to, że Instagram nie będzie ponoć miał dostępu do tych obrazów. Zapewni to więc nie tylko ochronę, ale również prywatność. Więcej informacji na temat samej funkcji ma być udostępnione w nadchodzących tygodniach, jeszcze przed testami.

Instagram pracuje nad narzędziem, które ma uchronić przed nagością w wiadomościach. Wykrycie niecenzuralnego obrazu spowoduje jego zakrycie. Użytkownik będzie miał możliwość zobaczenia zdjęcia lub nie.

Nowe narzędzie ma być podobne do funkcji "Hidden Words", wprowadzonej jeszcze w zeszłym roku. Dzięki niej możliwe jest filtrowanie obraźliwych wiadomości za pomocą słów kluczowych. Jeśli wiadomość zawiera jedno z nich, trafia automatycznie do specjalnego katalogu, do którego można w ogóle nie zaglądać. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez University College London w 2020 roku, ze 150 osób w wieku 12-18 lat, aż 75,8% otrzymało niechciane nagie zdjęcia.

Widzimy zatem, że problem jest spory, a firmy zajmujące się mediami społecznościowymi przez długi czas go lekceważyły. Tą sprawą należy się więc zainteresować i wprowadzić odpowiednie narzędzia ochrony. Miejmy nadzieję, że w ślad za Instagramem pójdą także inne media społecznościowe.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Instagram pracuje nad zabezpieczeniem przeciw nagości w wiadomościach

 0